اولیانوف: در نشست کمیسیون مشترک درباره راه‌های ارتقای اجرای برجام رایزنی می‌کنیم

۰۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۵ کد : ۱۹۸۹۸۱۷ سرخط اخبار

نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی با بیان اینکه معاون وزیر امورخارجه این کشور در نشست کمیسیون مشترک برجام شرکت می کند، گفت: در این نشست درباره راه‌های ارتقای اجرای برجام رایزنی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک خاطر نشان کرد: سرگی ریابکوف معاون وزیر امورخارجه روسیه سرپرستی هیئت روس در نشست آتی کمیسیون مشترک برحام را بر عهده خواهد داشت.

نشست کمیسیون مشترک برجام قرار است روز چهارشنبه ۲۶ فوریه (هفت اسفندماه) با حضور نمایندگان طرف های توافق در وین برگزار شود.

اولیانوف همچنین با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر تصریح کرد: طرف های توافق هسته‌ای با ایران فردا در سطح مدیران سیاسی در وین با یکدیگر دیدار می کنند.

وی ادامه داد: در این نشست راه‌ها و ابزارها برای ارتقای وضعیت پیرامون برجام مورد بحث و رایزنی قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امورخارجه در خصوص نشست آتی کمیسیون مشترک برجام گفته بود: جلسه‌ای که روز چهارشنبه ۷ اسفند برگزار می‌شود، نشست عادی و دوره‌ای کمیسیون مشترک برجام است که در سطح معاونین وزرا و مدیران سیاسی برگزار خواهد شد.

وی همچنین تاکید کرد: این جلسه ارتباطی با سازوکار حل اختلاف برجام نداشته و جلسه عادی کمیسیون مشترک است که هر سه ماه یک بار برگزار می‌شود.

طرف های اروپایی برجام، شامل انگلیس، فرانسه و آلمان چندی پیش با هدف رفع مسائل کنونی پیرامون اجرای این توافق، سازوکار حل اختلافات در برجام را فعال کردند.

کلید واژه ها: برجام کمیسیون مشترک برجام


نظر شما :