دونالد ترامپ: احتمالا تا آخر هفته حقیقت درباره خاشقجی مشخص می‌شود

۲۶ مهر ۱۳۹۷ | ۰۹:۴۵ کد : ۱۹۷۹۶۰۰ سرخط اخبار

رئیس‌جمهوری آمریکا از ترکیه خواست تا فایل صوتی و تصویری که گفته می‌شود از لحظه کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی، را منتشر کند و افزود احتمالا تا آخر هفته مشخص می‌شود که چه اتفاقی برای وی افتاده است.

گزارش‌های غیررسمی و به نقل از منابع ترک حاکی است که احتمالا خاشقجی کشته شده و جسدش توسط یک تیم ۱۵ نفره سعودی قطعه‌قطعه شده است. رسانه‌های دولتی ترکیه می‌گویند که تصویر و صدای مربوط به لحظه کشته شدن وی در اختیار مقام‌های آنکارا است.

دونالد ترامپ روز چهارشنبه ۲۵ مهر در کاخ سفید گفت از ترکیه خواسته‌ایم فایل صوتی و ویدئویی مربوط به خاشقجی را در اختیار ما بگذارد.

رئیس‌جمهوری آمریکا با اشاره به سفر مایک پومپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، به عربستان و ترکیه برای بررسی این موضوع گفت که وی احتمالا امشب یا فردا صبح به آمریکا برخواهد گشت و «گزارش کامل» را از او خواهم گرفت.

وی تاکید کرد که واشینگتن قصد ندارد تا قضیه ناپدید شدن خاشقجی را «لاپوشانی کند» و ابراز امیدواری کرد که خانواده سلطنتی عربستان در این پرونده دست نداشته باشند.

ترامپ گفت با وجود حساسیت‌ها در مورد ناپدید شدن جمال خاشقجی قصد ندارد از عربستان فاصله بگیرد و افزود امیدوار است که خاندان سلطنتی در این ماجرا دخالتی نداشته باشد.

کلید واژه ها: جمال خاشقجی دونالد ترامپ


نظر شما :