حزب‌الله لبنان: از نقاط ضعف دشمن آگاهیم

۱۳ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۶:۵۸ کد : ۲۰۲۴۸۳۹ سرخط اخبار

نماینده حزب‌الله در پارلمان لبنان در واکنش به تهدیدهای مقامات رژیم صهیونیستی علیه کشورش تاکید کرد که مقاومت لبنان نقاط ضعف این رژیم را به خوبی می‌شناسد.

به گزارش ایسنا، «محمد رعد» رئیس فراکسیون «وفاداری به مقاومت» در پارلمان لبنان اظهار کرد: «دشمن اسرائیلی به سرعت به لحظه نابودی و پایان خود نزدیک می‌شود؛ چراکه صحنه‌های وحشیگری پیروزی را به ارمغان نخواهد آورد.

طبق گزارش سایت النشره، وی افزود: پیروز آن کسی است که عاملان این صحنه را به چالش بکشد و استوار بماند و به شروط متجاوزان به غزه و مردم آن تن ندهد.

رعد تاکید کرد: اکنون آنچه مفید است حضور قدرتمند، آمادگی برای دفاع، مقابله با دشمن، برخورد دوگانه با او و وارد کردن ضربات پی‌درپی به آن تا تحمیل بازدارندگی است.

وی خاطرنشان کرد: ما به دشمن اسرائیلی می‌گوییم که منتظریم بزرگترین اشتباه را انجام دهی تا سرنوشت و وجود آن را محک بزنیم. حمایت آمریکا از دشمن اسراییلی ما را نمی‌ترساند و ما از نقاط ضعف آن مطلع هستیم.

نوار مرزی لبنان و شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین طی روزهای اخیر شاهد تشدید تنش بوده‌ است و همزمان مقامات رژیم صهیونیستی به انجام حملات گسترده به لبنان تهدید کرده‌اند.

این درگیری‌ها در پی حملات رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان در خاک لبنان و در مقابل حملات موشکی شدید حزب‌الله به مواضع و پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی تشدید شد.

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر، حزب‌الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسما به عملیات فلسطینی طوفان‌الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به صورت روزانه و تقریبا ۲۴ ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی شده‌ است.

رسانه‌های عبری گزارش دادند از زمان آغاز نبرد طوفان‌الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده‌ها پایگاه نظامی آن‌ها توسط حزب‌الله هدف گرفته شده‌ است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک‌نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند.

اخیرا رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن‌ها نداشته و آن‌ها را رها کرده‌ است.


( ۲ )

نظر شما :