تاکید پارلمان اوکراین به اعضای اتحادیه اروپا برای آغاز مذاکرات الحاق

۱۹ آذر ۱۴۰۲ | ۱۱:۱۳ کد : ۲۰۲۳۵۳۱ سرخط اخبار

یکی از قانونگذاران اوکراینی گفت، پارلمان قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواسته شده تا از آغاز مذاکرات الحاق اوکراین به این اتحادیه حمایت کنند.

به گزارش ایسنا، "اولکسی گونچارنکو" قانونگذار اوکراینی همچنین گفت، این درخواست قرار است به پارلمان‌های ملی و دولت‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارسال شود.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وی ادامه داد: ۲۹۲ قانونگذار از این لایحه حمایت کردند. پارلمان به صورت قاطع به نفع این لایحه که از کشورهای اتحادیه اروپا و موسسات و نهادهای اروپایی می‌خواهد تا از آغاز مذاکرات الحاق اوکراین به اتحادیه اروپا حمایت کنند، رای داده است.

در این درخواست همچنین از اتحادیه اروپا خواسته شده تا با تصویب بسته‌های تحریمی جدید علیه مسکو به روسیه فشار بیاورد، از ثبات مالی کلان اوکراین حمایت کند و کمک نظامی به کی‌یف را افزایش دهد.

روز جمعه، دنیس شمیهال، نخست وزیر اوکراین گفت، کی‌یف انتظار دارد که شورای اروپایی در نهایت درباره آغاز مذاکرات الحاق اوکراین به این اتحادیه در روزهای آتی تصمیم گیری کند چون اوکراین یکسری قوانینی را که مورد نظر کمیسیون اروپایی بوده شامل رعایت حقوق اقلیت‌ها تصویب کرده است.

اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ برای عضویت در اتحادیه اروپا درخواست داد و چهار ماه بعد وضعیت نامزدی به او اعطا شد. در نوامبر ۲۰۲۳، کمیسیون اروپا آغاز مذاکرات الحاق با اوکراین را توصیه کرد. انتظار می‌رود این تصمیم رسمی در اجلاس سران اتحادیه اروپا در بروکسل که قرار است ۱۴ تا ۱۵ دسامبر برگزار شود، گرفته شود. این امر مستلزم حمایت یکپارچه همه کشورهای عضو است.


نظر شما :