انتقاد بی‌سابقه بلینکن از میزان تلفات غیرنظامیان در جنگ غزه

۱۷ آذر ۱۴۰۲ | ۲۰:۴۶ کد : ۲۰۲۳۴۸۵ سرخط اخبار

وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی که از شدیدترین انتقادات واشنگتن از اقدامات رژیم صهیونیستی در غزه خبر می‌دهد، گفت که گرچه این رژیم از تلاش برای حفاظت از غیرنظامیان دم می‌زند، اما آمار تلفات جنگ حکایت دیگری دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا پس از دیدار با دیوید کامرون، همتای انگلیسی خود گفت: حدود یک هفته از آغاز دوباره عملیات اسرائیل در جنوب غزه می‌گذرد و ضروری است که تل آویو حفاظت از غیرنظامیان را در اولویت قرار دهد. میان قصد اسرائیل برای حفاظت از غیرنظامیان و نتایج واقعی که در صحنه مشاهده می‌کنیم، اختلاف وجود دارد.

رژیم صهیونیستی مدعی است که هدفش از حمله به غزه نابودی کامل جنبش مقاومت فلسطین (حماس) است و در این مسیر می‌کوشد که به غیرنظامیان آسیبی نرسد. این در حالیست که صهیونیست‌ها مکرراً خطوط قرمز انسانی را زیر پا گذاشته و به بیمارستان‌های غزه نیز رحم نکرده‌اند.

جنبش حماس در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) عملیات «طوفان‌ الاقصی» را با حمله به شهرک‌های صهیونیستی منطقه «غلاف غزه» اجرا کرد؛ عملیاتی که کارشناسان آن را شکستی راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش آن ارزیابی می‌کنند. پس از این عملیات، رژیم اشغالگر تجاوزات وحشیانه خود را به مناطق مسکونی در نوار غزه آغاز کرده است؛ در حالی که جامعه بین‌المللی تاکید دارد وحشی‌گری صهیونیست‌ها در این جنگ به هیچ وجه با حمله حماس به مواضع این رژیم در هفتم اکتبر توجیه نمی‌شود.

این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از یک وقفه یک هفته‌ای، جمعه هفته قبل بار دیگر از سر گرفته شد.


( ۱ )

نظر شما :