درخواست از ایران برای دریافت تجهیزات دفاعی

۱۸ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۸:۰۲ کد : ۲۰۱۷۶۰۱ سرخط اخبار

سرلشکر باقری در مراسم تجدید میثاق فرماندهان ارشد و کارکنان نیروهای مسلح با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمن از طریق جنگ ترکیبی به دنبال ترویج ناامیدی، ضعف و سستی در کشور است در شرایطی که مردم عزیز ما در همین ماه های اخیر نشان دادند هر زمانی نیاز باشد کنار نظام مستحکم اسلامی ایستاده اند و در پیروی از رهبر عزیز گام برمی دارند.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز ؛ سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در مراسم تجدید میثاق فرماندهان ارشد و کارکنان نیروهای مسلح با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، که در مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی، اظهارکرد: به کوری چشم دشمنان ، ۴۴ سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است و به برکت خون شهدا ما با قدرت و اقتدار چهل و پنجمین سال حیات طیبه جمهوری اسلامی را آغاز می‌کنیم.

وی افزود: خدای بزرگ را شاکریم که در آستانه آغاز چهل و پنجمین سال جمهوری اسلامی بار دیگر در مرقد نورانی امام راحل بزرگوار در محضر همه فرماندهان حضور پیدا کرده و با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی تجدید میثاق میکنیم.

وی با بیان اینکه امروز مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا پرچم انقلاب اسلامی را بر دوش گرفتند و با اقتدار و تدبیر این پرچم را پیش می برند، ادامه داد: ان شاالله ایشان این پرچم را به دست مولایمان حضرت بقیه الله الاعظم (عج) تحویل خواهند داد.

سرلشکر باقری تصریح کرد: در شرایطی که دشمنان عنوان می کردند که جمهوری اسلامی چهلمین بهار انقلاب را نخواهد دید، امروز مشاهده می کنیم ایران قوی تر از همیشه، با اقتدار و توان مضاعف و با تدبیر، راه نورانی خود را به سمت آرمان‌های انقلاب اسلامی پیش می‌برد و سند ارزشمند بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مسیر را برای جوانان و نسل های بعدی مشخص کرده است.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ و استحکام آن با رأی مردم، برای اولین بار مولفه‌های جمهوریت و اسلامیت به برکت این انقلاب با یکدیگر تجمیع شد و نظامی نمونه در سطح جهان به وجود آمد که ان شاء الله به قیام حضرت بقیه الله متصل خواهد شد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول ۴۴ سال گذار از تحریم‌ها، جنگها، فشارها سختی‌ها و مشکلات با تمام توان با قدرت توفنده به سوی اهداف خود پیش رفته و همه مشکلات را پشت سر گذاشته است.

سرلشکر باقری در ادامه خاطرنشان کرد: دشمنان در این مدت همه راه ها را برای آسیب به این نظام مقدس آزمودند و با ایجاد ناامنی‌ها، جنگها، تحریم‌ها و مشکلات گوناگون امروز با جنگ ترکیبی وارد عرصه شده و تلاش دارند از همه توانمندی ها به طور پیوسته و منسجم علیه ملت ایران استفاده کنند.

وی افزود: دشمن از طریق جنگ ترکیبی به دنبال ترویج ناامیدی، ضعف و سستی در کشور است در شرایطی که مردم عزیز ما در همین ماه های اخیر نشان دادند هر زمانی نیاز باشد در کنار نظام مستحکم اسلامی ایستاده اندو در پیروی از رهبر عزیز گام برمی دارند.

سرلشکر باقری گفت: برد خطوط تماس گفتمان انقلاب اسلامی، امروز مرزهای کشور را درنوردیده و منطقه را در برگرفته است، به گونه ای که همه آزادی‌خواهان جهان پیام و آرمان های جمهوری اسلامی را آرزو و آرمان خود می پندارند و تلاش دشمنان برای خاموش کردن این نور الهی راه به جایی نخواهد برد.

وی افزود : دشمنان در ابتدای انقلاب اسلامی تلاش کردند تا با شعار انحلال ارتش توان دفاعی کشور را تضعیف کنند، اما امام راحل در کنار حفظ و افزایش اقتدار ارتش جمهوری اسلامی ایران، نهال جدیدی به نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را غرس کردند که پاسدار انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن شد و نیروهای انتظامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز بازوانی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شدند.

سرلشکر باقری با بیان اینکه امروز نیروهای مسلح کشور در بهترین شرایط آمادگی رزمی و هم افزایی قرار دارند، ادامه داد: امروز ارتش و سپاه دو بازوی قدرتمند این ملت هستند و به حمدلله روز به روز بر برادری و هم افزایی و ارتقاء توان و وحدت این دو بازوی مقتدر انقلاب اسلامی افزوده می شود.

وی در خصوص توان تسلیحاتی نیروهای مسلح گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی از توان بازدارندگی قابل توجهی برخورداریم و بیش از ۹۰ درصد تجهیزات و تسلیحات نیروهای مسلح را بر اساس رهنامه ها و نقشه راه بومی کشور در داخل تولید می کنیم.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح بیان داشت: کشور ما در گذشته از داشتن کوچکترین تجهیزات محروم بود و در تحریم صددرصدی کامل قرار داشت اما امروز تسلیحات و تجهیزاتش خواهان و درخواست کننده های فراوانی در جهان پیدا کرده است و این افتخاری است که امام بزرگوار برای ملت ایران ایجاد کرد.


وی با اشاره به تهدیدات رژیم صهیونیستی نیز گفت: آنها در شرایطی که به خوبی می دانند قدرت اعمال هیچ گونه تهدیدی را علیه ملت ایران ندارند، و در میان کشورها و ملل محور مقاومت محاصره شده اند باز هم به تهدید و لفاظی زبان می گشایند.


سردار باقری گفت: به برکت انقلاب اسلامی و رهبری امامین انقلاب روز به روز بر توان بازدارندگی نیروهای مسلح افزوده می شود.

وی افزود: امروز نیروهای مسلح ماموریت ذاتی خود را در دفاع از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی به کار بسته اند و در کنار آن نیز با دولت محترم در خدمت رسانی به مردم شریف همکاری می کنند و هر جایی نیاز باشد برای خدمت رسانی پیشگام هستند.

وی زلزله اخیر در شهرستان خوی را نمونه بارز خدمت رسانی نیروهای مسلح به مردم شریف عنوان کرد و افزود: نیروهای مسلح ضمن انجام مأموریت‌های ذاتی خود، در حوزه محرومیت زدایی و سازندگی کشور نیز مطابق با مقدورات خود گام برمی دارند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: به عنوان رئیس ستادکل نیروهای مسلح تاکید می کنم هرچند بازدارندگی دفاعی کشور ما اجازه بروز تهدیدات را نمی‌دهد، اما نیروهای مسلح ما حتی برای یک درصد احتمالی تهدید نیز، تمام امکاناتش را با هوشیاری کامل در رصد وضعیت قرار می دهد و آمادگی نیروهای مسلح امروز به حمدالله از هر زمان دیگری بالاتر است.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان تصریح کرد: امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در حد مقدورات در مقابله با جنگ ترکیبی دشمنان وارد عرصه شده و یاری‌رسان همه نهادها، مسئولان در کشور در راستای پیشبرد آرمان‌های انقلاب اسلامی و حل معضلات کشور هستند.


( ۸ )

نظر شما :