محسن پاک آیین، افشار سلیمانی و سید احمد حسینی در سومین وبینار دیپلماسی ایرانی

ایران و جنگ قره باغ میان ارمنستان و آذربایجان+فیلم

۱۸ مهر ۱۳۹۹ | ۰۸:۰۰ کد : ۱۹۹۶۱۱۱ خاورمیانه مجله دیپلماسی
دیپلماسی ایران در سومین وبینار خود که به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با میزبانی از سفرای سابق ایران در آذربایجان و کارشناس ارشد حوزه قفقاز به بررسی آخرین وضعیت قره باغ و سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال این مناقشه پرداخته است.
ایران و جنگ قره باغ میان ارمنستان و آذربایجان+فیلم

کلید واژه ها: مناقشه قره باغ ایران و ارمنستان ایران و آذربایجان جنگ آذربایجان و ارمنستان


( ۳۳ )

نظر شما :

علی ۱۸ مهر ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۴
خواهشمند هستم سخنان آیت مطلب آف در باره کشتار خوجالی با روزنامه جمهوری چک را بخواند تا بفهمند بانی اصلی این کشتار کیست
احمد ۱۸ مهر ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۶
سلام از دیپلماسی ایرانی صمیمانه تشکر میکنم بابت این وبینار. خواهش میکنم از این دست گفتگوها با صاحب نظران بیشتر ترتیب بدید.
حمید رضا ۱۸ مهر ۱۳۹۹ | ۱۹:۰۳
افشار سلیمانی واقعا سطح این وینبار رو بالا برده بود
خسرو ۲۰ مهر ۱۳۹۹ | ۲۰:۴۸
نظرات افشار سلیمانی ، بیطرفانه و منطبق با واقعیات بود امیدوارم مراکز تصمیم گیری ، در تشخیص منافع ملی دراز مدت کشور که همانا در نزدیکی به همسایگان و بخصوص ترکیه و پاکستان و آذربایجان و عراق و ترکمنستان و... می باشد دقت و بازنگری کنند که ارمنستان یا روسیه نمی توانند شریک ایران باشند
متعصب نباشیم ۲۱ مهر ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۳
در پاسخ به جناب خسرو چرا اون دو کشور نمی توانند شریک ایران باشند؟؟؟ اگر یک مقایسه ساده هم داشته باشیم منافع و حاشیه امن کشور ارمنستان خیلی بیشتر از آذربایجان بوده و بلندپروازی ها الهام علیف (دمیدن در آتش قومیت گرایی، تهدید به تجزیه ایران، از بین بردن آثار فرهنگی و تاریخی ایرانی-اسلامی، تبدیل شدن به حیاط خلوت اسرائیل و اخیرا هم گروه‌های تکفیری و...) رو هم نداشتن. گذشته از همه این مسائل مهم‌ترین چیز برای ایران و ایرانی منافعش هست که در سایه حفظ کیان ملی این سرزمین تأمین میشه. با تشکر
احد قضایی ۲۱ مهر ۱۳۹۹ | ۱۵:۰۵
سلام‌ از دوستانی که بانی میز گرد شدند تشکر میکنم و از اینکه اینجانب توفیق حضور در جلسه را نداشتم عذر خواهی میکنم بیانات اقایان افشار سلیمان و پاکائین کاملا کارشناسانه و دقیق بود و انتظار دارم مسئولین سیاسی و امنیتی کشورم بتوانند از صراحت و جسارت لازم استفاده کرده و اعلام مواضع بکنند. دوستان در بحث خود صرفا از دید کارشناسانه و مصالح ملی به موضوع پرداختند و اما از باب اعتقادی و به عنوان مسلمان شیعه اگر به موضوع دقت کنیم طبق احکام الهی و قانون اساسی کشورمان و مصوبه های مجلس کشورمان باید قاطعانه ارامنه را که به ناحق سرزمینهای مسلمان و شیعه را اشغال کرده و بی دلیل زن و بچه های مسلمانان را قتل عام کرده محکوم و حتی به اذربایجان مظلوم کمک بکند.
حمید ۳۰ آبان ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۱
واقعا پیش بینی افشار سلیمانی خیلی عجیب بود.انگار دقیقا میدونست چه خبر خواهد شد..