حضور بیش از سه هزار نظامی ترکیه در خاک عراق

۱۱ تیر ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۷ کد : ۱۹۹۲۸۰۰ سرخط اخبار

عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق از مشارکت بیش از سه هزار نظامی ترکیه در عملیات نظامی در شمال عراق خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «غیاث السورجی» عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق با اشاره به مشارکت بیش از سه هزار نظامی ترکیه در عملیات‌های نظامی در شمال عراق، گفت که ترکیه شما نیروها و تجهیزات خود را در پایگاه‌های این کشور در شمال عراق از زمان آغاز عملیات‌ها دو برابر کرده‌ است. 

السورجی در مصاحبه با وبگاه «المعلومه» تصریح کرد که اطلاعات موجود نشان می‌دهد که بیش از سه هزار نظامی ترکیه در عملیات نظامی برای تعقیب عناصر پ.ک.ک در شمال عراق مشارکت دارند.

وی افزود که پایگاه‌های نظامی ترکیه شاهد افزایش محسوس نظامیان این کشور بوده و سلاح‌ها و تجهیزات بیشتری در مناطق کوهستانی مستقر شده‌اند و علاوه بر آن هواپیماهای جنگی و پهپاد ترکیه به هدف قرار دادن مواضع پ.ک.ک ادامه می‌دهند.

این عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق همچنین گفت که واکنش‌های بغداد به نقض حاکمیت عراق و ممانعت از عناصر پ.ک.ک ناچیز است و با میزان نفوذ ترکیه و تلفات انسانی در عراق در نتیجه درگیری‌های دو طرف برابری نمی‌کند.

کلید واژه ها: ترکیه عراق


( ۱ )

نظر شما :

ایرانی ۱۱ تیر ۱۳۹۹ | ۱۸:۱۱
امریکائیها را بیرون کنید ترکیه خود بخود حضورش در خاک عراق کم میشود ناله کردن فایده ندارد ، چرا وقتی عراق خواهان خروج امریکا از خاک عراق میشود کردها ساکت هستند و نگران خود مختاری و زبونم لال استقلال کامل هستند با توجه به اینکه میدانند این امر محال است .