گرجستان فقط با ایرانی‌ها سختگیر نیست

۱۴ آذر ۱۳۹۷ | ۲۰:۳۴ کد : ۱۹۸۰۴۷۰ سرخط اخبار

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران در عین حال که قوانین حاکم در مبادی ورودیِ گرجستان را تنها شامل حال اتباع ایرانی ندانست، به افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند، توصیه کرد که با مدارک کامل به گرجستان سفر کنند.

مرتضی قربانی به ایسنا گفت: با توجه به شرایط خاص گرجستان توصیه می‌شود مسافران حتما مدارک کامل و معتبر همراه داشته باشند. ورود به گرجستان بدون ویزاست اما این دلیل نمی‌شود که مسافران با بلیت یک‌طرفه اجازه‌ ورود به این کشور را دریافت کنند. بنابراین لازم است علاوه بر گذرنامه‌ معتبر، بلیت دوطرفه با تاریخ برگشت مشخص، برگه رزرو هتل و بیمه‌نامه را همراه داشته باشند.

او در عین حال یادآور شد: همراه داشتن همه این مدارک، تضمینی برای ورود به خاک گرجستان نیست، چرا که در هفته‌های اخیر مواردی بوده‌اند که با مدارک کامل و معتبر اجازه‌ ورود به این کشور را به دست نیاورده‌اند. از طرفی مسافرانی هم بوده‌اند که مدارکشان ناقص بوده اما جواز ورود به این کشور را دریافت کرده‌اند.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران که حدود پنج سال چارترکننده پروازهای مستقیم گرجستان بوده است، درباره مسافرانی که با بلیت یک‌طرفه به این کشور سفر کرده‌اند و در هفته‌های اخیر دیپورت شده‌اند، گفت: برخی گمان می‌کنند چون گرجستان مثل ترکیه لغو ویزا شده، پس می‌توان با «بلیت یک‌طرفه» به این کشور سفر کرد، درحالی‌که اینطور نیست. دولت گرجستان مدت‌ها پیش به مسافران متذکر شده باید بلیت دو طرفه با تاریخ مشخص برای برگشت به کشور خود، پیش از ورود به خاک این کشور همراه داشته باشند و در مبادی ورودی ارائه دهند.

قربانی با بیان اینکه پروازهای گرجستان همچنان برقرار است و هیچ تغییری در برنامه سفر از ایران به این کشور در دستور کار آژانس‌ها قرار نگرفته است، تاکید کرد: مسافران، ملاحظات و شرایط گرجستان را هنگام سفر به این کشور در نظر بگیرند تا با مشکل مواجه نشوند.

گرجستان پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، روزهای ملتهبی را سپری می‌کند. هزاران نفر از مردم این کشور علیه نتایج انتخابات ریاست جمهوری گرجستان هر شب در خیابان‌های تفلیس دست به تظاهرات می‌زنند.

برخی رسانه‌ها ممانعت گرجستان از ورود اتباع ایرانی به این کشور را به تحولات سیاسی این کشور و رویکرد دولت جدید گرجستان در برخورد با مهاجران نسبت داده‌اند. این درحالی است که قربانی - دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی - قوانین و سختگیری‌های گرجستان را «عمومی» دانست و گفت: قوانین اتخاذشده برای ورود به این کشور و برخوردهایی که هفته‌های اخیر در مبادی ورودی گرجستان شده، همه اتباع خارجی را در بر گرفته است و تنها به ایرانی‌ها مربوط نمی‌شود.

کلید واژه ها: گرجستان


نظر شما :