درخواست نمایندگان انگلیسی از می برای لغو سفر بن سلمان

۱۵ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۱ کد : ۱۹۷۴۷۸۹ سرخط اخبار

نمایندگان مجلس عوام انگلیس از نخست وزیر این کشور خواستند سفر ولیعهد عربستان به لندن را لغو کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، ۱۷ تن از نمایندگان مجلس عوام انگلیس از احزاب مختلف در نامه ای از ترزا می، نخست وزیر این کشور خواستند سفر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به لندن را با توجه به جنایات بزرگی که در داخل کشورش و خارج آن مرتکب شده، لغو کند.

نمایندگان مجلس عوام در این نامه، بن سلمان، ولیعهد و وزیر دفاع عربستان را مسؤول موارد خطرناک نقض حقوق بشر در جنگ علیه یمن که منجر به بروز بحران انسانی بزرگی در این کشور شده، دانستند.

طبق این نامه، بیش از ۷۰ درصد از اعدام هایی که در عربستان انجام شده پس از آن بود که بن سلمان به عنوان ولیعهد کار خود را آغاز کرد.

همچنین در دوره ولیعهدی بن سلمان کشور قطر تحریم شده و حقوق شهروندی اصلی در این کشور و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس نقض شده است.

نمایندگان مجلس عوام انگلیس تاکید کردند، ولیعهد عربستان از دولت بحرین که فعالان را سرکوب، بازداشت و حکم های ظالمانه ای را در حقشان صادر می کند، حمایت می کند.

سفر ولیعهد عربستان به لندن قرار بود در ماه گذشته میلادی انجام شود اما به تاخیر افتاد.

فعالان انگلیسی در نامه ای مردمی از ترزا می خواستند دعوت خود از بن سلمان را لغو کند زیرا عربستان یکی از بزرگترین کشورها در نقض حقوق بشر در جهان است و در این کشور شکنجه و بازداشت های ظالمانه به شکلی گسترده انجام می شود.

طبق گفته فعالان انگلیسی، تنها در سال ۲۰۱۷ حکم اعدام برای بیش از ۱۰۰ تن در عربستان اجرا شد.

بر اساس این نامه، ولیعهد عربستان به شکلی مستقیم دستور بمباران یمن را داد که موجب کشته و زخمی شدن ده ها هزار تن در یمن شده و جنگ منجر به شیوع گسترده وبا و گرسنگی شد.

این نمایندگان افزودند، جنگ یمن موجب شکل گیری بدترین بحران انسانی جهان شد و با این وجود انگلیس همچنان اسلحه به عربستان می فروشد.

طبق این نامه، مسؤولان عربستانی از سیاست سرکوب مخالفان در بحرین حمایت می کنند و ارتش عربستان برای پایان دادن به اعتراضات مسالمت آمیز سال ۲۰۱۱ وارد بحرین شد.

آنها تاکید کردند، زندگی مردم در بحرین، یمن و عربستان از فروش اسلحه مهم تر است و ما می خواهیم از حقوق بشر حمایت شده و این سفر لغو شود.

کلید واژه ها: ولیعهد عربستان مجلس عوام بحرین ولیعهد


نظر شما :