نتانیاهو به عنوان اولین نخست‌وزیر اسرائیل به آمریکای لاتین می‌رود

۱۵ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۶:۴۰ کد : ۱۹۷۱۴۷۶ سرخط اخبار

«بنیامین نتانیاهو» هفته آینده به عنوان اولین نخست وزیر رژیم صهیونیستی به آمریکای لاتین سفر می کند و اولین توقف وی آرژانتین خواهد بود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی هفته آینده بعنوان اولین نخست وزیر رژیم صهیونیستی محسوب می شود که به آمریکای لاتین سفر خواهد کرد و اولین توقف وی در آرژانتین خواهد بود.

خبرگزاری فرانسه گزارش کرد، نتانیاهو قصد دارد در تاریخ 11 تا 15 سپتامبر (20 تا 24 شهریور ماه) به آرژانتین، کلمبیا و مکزیک سفر کند و سپس برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل، عازم نیویورک شود.

«میحل مایان» سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل اعلام کرد این اولین سفر یک نخست وزیر اسرائیلی به آمریکای لاتین به حساب می آید.

بر اساس این گزارش، سفر به آرژانتین از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا نتانیاهو قصد دارد در مراسم یادبود بمب گذاری 1992 سفارت رژیم صهیونیستی و بمب گذاری 1994 یک مرکز یهودی در این کشور شرکت کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی سفر خود را با آرژانتین آغاز می کند و در تاریخ 11 و 12 سپتامبر در آنجا خواهد بود و در 13 سپتامبر به کلمبیا سفر می کند و در تاریخ 14 سپتامبر در مکزیک خواهد بود.

نتانیاهو قصد دارد با رؤسای جمهور سه کشور و همچنین اعضای جامعه یهودیان دیدار و گفت وگو کند.

خبرگزاری فرانسه گزارش کرد، اسرائیل به طور مداوم در جستجوی همپیمانانی برای خود است که در  سازمان ملل متحد به نفع این رژیم رأی دهند. رژیم صهیونیستی در اغلب موارد به دلیل اشغال اراضی فلسطینیان در سازمان ملل هدف قرار گرفته می شود و همین نگرانی ها، نقش کلیدی در روابط خارجی نتانیاهو ایفا کرده است.

این مسئله همچنین نقش مهمی در صنعت دفاعی ایفا می کند به طوریکه در سال 2016، حدود 550 میلیون دلار صادرات از اسرائیل به آمریکای لاتین صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش، گروهی از تجار صهیونیست قرار است در این سفر، نتانیاهو را همراهی کنند.

«مود افریم» رئیس بخش آمریکای لاتین وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد: «حدود 150 شرکت اسرائیلی در مکزیک فعال است و بیش از 100 شرکت در کلمبیا و شمار روبه افزایشی نیز در آرژانتین فعال می باشد».

اوایل سال جاری میلادی، یک شرکت نرم افزار جاسوسی اوایل سال جاری میلادی در مکزیک زیر ذره بین قرار گرفت.

کارشناسان بین المللی در حال تحقیق در خصوص ناپدید شدن 43 دانش آموز در مکزیک در سال 2014 هستند که مورد هدف این نرم افزار جاسوسی قرار گرفتند.

شرکت اسرائیلی محرمانه تحت عنوان گروه «ان اس او»  (NSO) که شرکت سرمایه گذاری خصوصی آمریکا به نام «مدیریت شرکای فراسیسکو» مالک آن است، تولید کننده این نرم افزار جاسوسی بوده است.

کلید واژه ها: رژیم صهیونیستی آرژانتین مکزیک آمریکای لاتین به آمریکای به آمریکای لاتین در مکزیک


نظر شما :