اتهام زنی وزیر خارجه عربستان علیه ایران

۰۶ مرداد ۱۳۹۴ | ۲۰:۴۴ کد : ۱۹۵۰۵۴۲ سرخط اخبار

عربستان سعودی ایران را به تهدید همسایگانش متهم کرد.

به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی روز دوشنبه در ادعایی، ایران را به تهدید بحرین متهم کرد و گفت که تهران دارای مقاصد خصمانه علیه همسایگانش در خاورمیانه است.

الجبیر در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با فدریکا موگرینی مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ریاض گفت که این مسئله را در گفتگو با موگرینی مطرح کرده است.

وزیر خارجه عربستان سعودی در حالی علیه ایران اتهاماتی را مطرح می کند که جنگنده های ریاض با حمله به یمن، غیرنظامیان این کشور را مورد هدف قرار می دهد.

عربستان سعودی علاوه بر این با دخالت در امور سوریه، از مخالفان مسلح دولت دمشق و گروه های تندرو حمایت تسلیحاتی می کند.

وی افزود: اظهار نظر مقامات ایرانی نشان دهنده دخالت تهران در امور دخالت همسایگانش است.
وزیر خارجه سعودی ادامه داد: این نشان دهنده تمایل یک کشور در تلاش برای حسن همجواری نیست بلکه بیانگر کشوری است که دارای مقاصدی در منطقه است.

وزیر خارجه عربستان سعودی مدعی شد: می توان این اظهار نظر ها را به توافق هسته ای ایران یا بد شدن وضعیت هم پیمانان ایران در یمن یعنی حوثی ها و بشار اسد در سوریه مرتبط کرد.

عادل الجبیر افزود: ما سخنان مقامات ایرانی را رد می کنیم. ما دشمنی را که ایران در برابر عربستان سعودی و کشورهای منطقه بروز می دهند را رد می کنیم.

روابط بحرین با ایران در روزهای اخیر به شدت تیره شده است. بحرین سفیر خود را از تهران فراخوانده است. علاوه براین مقامات بحرین ضمن اتهام زنی، مقامات ایرانی را به موضع گیری در حمایت از مخالفان دولت بحرین متهم می کنند.

کلید واژه ها: بحرین


نظر شما :