اخراج ۹ نظامی صهیونیست از غزه به‌دلیل نافرمانی

۱۰ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۰:۴۳ کد : ۲۰۲۴۷۹۷ سرخط اخبار

رادیو رژیم صهیونیستی گزارش کرد ارتش این رژیم ۹ نفر از نظامیان خود را به دلیل سرکشی از دستورات از غزه خارج کرده است.

به گزارش ایسنا، ارتش رژیم صهیونیستی که به دلیل وارد شدن تلفات انسانی و خسارات مالی هنگفت در نتیجه تداوم جنگ غزه اکنون با بحران بزرگی دست وپنجه نرم می‌کند، چند نفر از نظامیان خود را به دلیل سرپیچی از اوامر فرماندهان اخراج کرد.

فرسایشی شدن جنگ غزه موجب خشم شدید نظامیان ارتش اشغالگر و وارد شدن آسیب‌های جسمی و روانی بسیاری به آن‌ها شده است؛ تاجایی‌که برخی با ادامه جنگ مخالفت کرده و بسیاری نیز برای مداوا به مراکز توانبخشی مراجعه کرده‌اند. 

رادیو رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که ارتش ۹ نفر از نظامیان خود از تیپ «جفعاتی» را طرد و آن‌ها را به دلیل مخالفت با انجام دستوراتش از غزه اخراج کرده است.

اخیرا نیز روزنامه عبری «هاآرتص» گزارش داد، سربازان تیپ جفعاتی در ارتش رژیم صهیونیستی با مشارکت در عملیات نظامی در غزه مخالفت و دلیل آن را نادیده گرفتن وضعیت جسمی و روانی‌ خودشان از سوی فرماندهان اعلام کردند.

هاآرتص نوشت: این سربازان تاکنون نتوانستند استراحت کافی برای بهبود وضعیت جسمی و روانی خود داشته باشند.

از زمان آغاز عملیات زمینی در غزه، تیپ جفعاتی تعداد زیادی از سربازان خود را از دست داده است.

جنگ، تبعات روانی و جسمی فراوانی روی نیروهای اشغالگر داشته است.

علاوه بر این، تاکنون بسیاری از رسانه های رسمی و مسئولان رژیم صهیونیستی به آمار تلفات در میان نظامیان ارتش این رژیم  و جزئیات آسیب‌های جسمی و روانی وارد شده به آنه‌ا در نتیجه حملات مستمر به غزه اذعان کرده‌اند.

به تازگی نیز اداره توانبخشی نظامیان رژیم صهیونیستی اعلام کرد از آغاز نبرد طوفان الاقصی در هفتم اکتبر تاکنون ۵۵۰۰ نظامی صهیونیست به این بخش مراجعه کرده‌اند که مشکلات جسمانی و روانی داشتند.

بر اساس بیانیه‌ای که وزارت امنیت داخلی رژیم صهیونیستی منتشر کرده‌ است، انتظار می‌رود تا پایان سال میلادی جاری این تعداد به ۲۰ هزار نفر برسد.


( ۲ )

نظر شما :