آمریکا ممنوعیت صدور ویزا علیه شهرک‌نشینان افراطی را اعمال کرد

۱۵ آذر ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۵ کد : ۲۰۲۳۴۶۴ سرخط اخبار

واشنگتن اعلام کرد، پس از چندین درخواست از رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از خشونت توسط شهرک نشینان، ایالات متحده ممنوعیت صدور ویزا را برای افرادی که در خشونت در کرانه باختری مشارکت داشتند، آغاز کرده‌است.

به گزارش ایسنا، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: این سیاست جدید ممنوعیت صدور ویزا افرادی را هدف قرار می‌دهد که گمان می‌رود در تضعیف آرامش، امنیت یا ثبات در کرانه باختری از جمله از طریق ارتکاب اعمالی از خشونت یا سایر اقداماتی که دسترسی غیرنظامیان را به خدمات ضروری و نیازهای اولیه باز می‌دارد، دست داشته‌اند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا و سایر مقام‌های ارشد این کشور بارها به رژیم صهیونیستی هشدار داده‌اند که باید خشونت شهرک نشینان صهیونیست را علیه فلسطینی‌های ساکن کرانه باختری متوقف کند.

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پس از اعلام این بیانیه گفت، بلینکن به مقام‌های رژیم صهیونیستی واضح گفته بود که این رژیم باید اقدامات بیشتری را برای توقف خشونت‌های افراطی علیه فلسطینی‌ها انجام داده و افرادی را که مسؤول این اقدامات هستند، مقصر بداند.

وی افزود: نخستین ممنوعیت صدور ویزا براساس این سیاست جدید روز سه شنبه اعمال شد و ممنوعیت‌های بیشتر در روزهای آتی انجام می‌شود. ما در نهایت انتظار داریم که این اقدام بر ده‌ها فرد و احتمالا اعضای خانواده آنها تاثیر بگذارد. هر اسرائیلی با ویزای موجود آمریکا که مورد هدف قرار گرفته باشد، از لغو ویزا مطلع خواهد شد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز در پاسخ به خشونت‌ها از سوی شهرک نشینان صهیونیست مدعی شده که هیچ‌کس از مقام‌های صهیونیست حق استفاده از خشونت را ندارد.


( ۲ )

نظر شما :