رئیس جمهور شیلی اقدامات رژیم صهیونیستی را «ظلمی وحشیانه» خواند

۱۴ آذر ۱۴۰۲ | ۰۹:۱۶ کد : ۲۰۲۳۴۴۴ سرخط اخبار

رئیس جمهور شیلی اقدامات رژیم صهیونیستی در نوار غزه را به دلیل کشتار شمار زیادی از کودکان، «ظلمی وحشیانه» توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، گابریل بوریچ، رئیس جمهوری شیلی در واکنش به آمار مربوط به قربانیان به‌ویژه کودکان در پی تجاوزات رژیم صهیونیستی، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «ظلم وحشیانه بنیامین نتانیاهو و دولت او.»

در همین راستا، کاترین راسل، مدیر اجرایی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) از شهادت بیش از ۵.۳ هزار کودک در نوار غزه در تجاوزات شدید نیروهای رژیم صهیونیستی خبر داد و اعلام کرد که نوار غزه برای کودکان مکانی بسیار خطرناک است.

بامداد جمعه آتش‌بس موقت بین حماس و اشغالگران با میانجیگری قطر و مصر پایان یافت؛ آتش‌بسی که به مدت هفت روز ادامه یافت و طی آن اسرا و بازداشت‌شدگانی مبادله شدند و کمک‌های بشردوستانه وارد نوار غزه شد.

بلافاصله پس از پایان آتش‌بس، اشغالگران جنگ خود را با غزه از صبح جمعه آغاز کردند و از صبح مناطق مختلفی را در شمال، مرکز و جنوب نوار غزه هدف قرار دادند و ده‌ها تن را شهید کرده و صدها زخمی برجای گذاشتند.

رژیم صهیونیستی از هفت اکتبر گذشته جنگی ویرانگر را در نوار غزه به راه انداخته‌ است که به گفته مقامات فلسطینی و منابع سازمان ملل، علاوه بر یک فاجعه انسانی بی‌سابقه، زیرساخت‌های بسیاری را تخریب کرده و هزاران شهید غیرنظامی که بیشتر آنها کودکان و زنان هستند، بر جای گذاشته ‌است.


( ۲ )

نظر شما :