پوتین: روابط روسیه-آلمان مهم است

۱۴ آذر ۱۴۰۲ | ۰۹:۱۵ کد : ۲۰۲۳۴۴۳ سرخط اخبار

ولادیمیر پوتین صراحتا اعلام کرد، مهاجرانی که برای کار و زندگی به روسیه می‌آیند باید از قوانین این کشور تبعیت کرده، به سنت‌ها و آیین‌های آن احترام بگذارند و زبان روسی را حتما یاد بگیرند.

به گزارش ایسنا، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه این اظهارات را طی نشست شورای توسعه جامعه مدنی و حقوق بشر که معمولا در اوایل ماه دسامبر برگزار می‌شود، عنوان کرد.

بنابر آنچه راشا تودی گزارش داده‌است، ولادیمیر پوتین در این نشست با اشاره به مهاجرانی که برای کار و زندگی به روسیه مهاجرت می‌کنند، گفت: ما باید چنین نیروهای کاری را که مناسب اقتصاد روسیه هستند، جذب کنیم. به عبارتی این مردم باید به لحاظ زبانی و فرهنگی آماده شوند. آن‌ها باید سنت‌ها و دیگر چیزهای مربوط به کشور را بدانند.

وی در ادامه افزود: منافع روسیه و شهروندان آن‌ باید در اولویت اول قرار بگیرند. تمامی مهاجران و بازدیدکنندگان باید از قوانین روسیه پیروی کنند و البته ما به عنوان کشوری متمدن باید از حقوق آن‌ها اطمینان حاصل کنیم. مسکو از چندین سازمان‌های حقوق بشری خارج شده زیرا آن سازمان‌ها عملا تحت کنترل غرب بوده و بیانگر تزویر و جهت‌گیری سیاسی علنی هستند.

ولادیمیر پوتین ضمن اشاره به فعالیت و طرز برخورد این سازمان‌ها با اوکراین تاکید کرد: هشت سال است که این سازمان‌ها روی برگردانده‌اند و هیچ اقدامی برای نقض آشکار قوانین علیه شهروندان دونباس توسط اوکراین ندادند. آن‌ها نه تنها کاری انجام ندادند بلکه روس‌هراسی را ترویج داده و از کشورهایی که در یک رقابت ناسالم با روسیه هستند، حمایت کردند.

او خاطرنشان کرد: مسکو تماما به اصول اعلامیه جهانی حقوق بشر متعهد و آماده است تا با کشورها و شرکای ذینفع همکاری کند تا راه‌حل‌هایی برای ایجاد سیستمی کارآمد، عادلانه و برابر جهت تضمین حقوق بشر برای همه بیابد.

روابط روسیه-آلمان
رئیس‌جمهور روسیه در مراسم دیگری به مناسبت دیدار با سفرای خارجی با اشاره به روابط مسکو-برلین عنوان کرد: روابط منجمد میان روسیه و آلمان به نفع هیچ کدام نیست، اما این آلمان است که بیشتر اذیت می‌شود. روسیه و آلمان بیش از نیم قرن بوده که همکاری‌های تجاری خود را توسعه بخشیده‌اند. این مساله به هر دو کشور سود رسانده؛ نه تنها ما بلکه کل قاره اروپا. علاوه بر آن، انرژی همیشه حوزه جذابی برای همکاری‌های دوجانبه بوده‌است. کشور ما دهه‌ها به آلمان، سوخت و دیگر محصولات انرژی ارسال می‌کرد اما این همکاری عملا به دلیل خرابکاری در خطوط نورد استریم تضعیف شد.

پوتین همچنین با بیان اینکه روابط آلمان و روسیه به مسائل سیاسی و اقتصادی ختم نمی‌شود، گفت: روسیه و آلمان از پیش به طور موفقیت‌آمیزی روابط خود را در حوزه علم، تحصیل، فرهنگی و انسان‌دوستانه بهبود بخشیدند. می‌خواهم تاکید کنم که روسیه همیشه حامی روابط روسیه-آلمان براساس منافع مشترک دو کشور و اصول برابری بوده‌است. من مجددا تکرار می‌کنم که چنین روابطی نه تنها برای دو کشور بلکه برای کل اروپا مهم تلقی می‌شوند.

داوطلبان جنگ
وی در سخنرانی دیگری به مناسب جایزه داوطلبان سال ۲۰۲۳ با اشاره به افرادی که به طور داوطلبانه به اعضای ارتش روسیه پیوستند، گفت: من از افرادی که داوطلبانه به اعضای ارتش جهت شرکت در عملیات نظامی پیوستند، تشکر می‌کنم. من به طور ویژه‌ای از شما به دلیل آنکه به نیروهای ما در خطوط مقدم، به کشور ما و به روسیه کمک کرده‌اید، تشکر می‌کنم.

رئیس جمهور روسیه همچنین گفت: وضعیتی که درگیری طولانی مدت فلسطین و اسرائیل به آن رسیده‌است ویژگی‌های یک فاجعه انسانی واقعی را به خود اختصاص داده‌است.

پوتین در سخنانی به مناسبت تقدیم استوارنامه سفرای خارجی در مسکو افزود: شما در دوران بسیار سختی برای روابط بین‌الملل ریاست سفارتخانه‌های خود را برعهده دارید، زیرا بحران‌ها در سیاست و اقتصاد جهانی در حال افزایش است و درگیری های منطقه‌ای رو به گسترش است. علاوه بر وضعیت درگیری فلسطین و اسرائیل که طولانی و فاجعه آمیز شده‌است... متأسفانه، این تراژدی ویژگی یک فاجعه انسانی واقعی را به خود گرفته‌است.


( ۲ )

نظر شما :