وزیر دفاع آمریکا: اجازه نخواهیم داد حماس یا پوتین پیروز شوند

۱۲ آذر ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۴ کد : ۲۰۲۳۴۲۶ سرخط اخبار

وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد: بدون افق امید، مناقشه اسرائیل و فلسطین همچنان عامل ناامنی و رنج بشر خواهد بود.

به گزارش ایسنا، لوید آستین وزیر دفاع آمریکاقوی‌ترین اظهارات خود را درباره لزوم حمایت صهیونیست‌ها از غیرنظامیان غزه بیان و آنها را مرکز ثقل جنگ اشغالگران با حماس توصیف کرد و نسبت به خطرات افراط در حملات هشدار داد.

آستین گفت: «در این نوع نبرد، مرکز ثقل جمعیت غیرنظامی است. اگر آنها را به آغوش دشمن سوق دهید شکست استراتژیک را جایگزین پیروزی تاکتیکی خواهید کرد.»

وی در عین حال گفت: حمایت ما از اسرائیل مشروط به مذاکره نیست و هرگز هم نخواهد شد و اجازه نخواهیم داد حماس پیروز شود.

وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد: راه حل دو دولتی تنها راه خروج از مناقشه فلسطین و اسرائیل است. اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها باید راهی برای تقسیم سرزمینی که آن‌ها را خانه می‌دانند، بیابند. من بارها برای رهبران اسرائیل روشن کرده‌ام که حفاظت از غیرنظامیان در غزه یک مسؤولیت اخلاقی و یک ضرورت استراتژیک است.

لوید آستین همچنین گفت که واشنگتن اجازه نخواهد داد روسیه در اوکراین به پیروزی برسد و قصد دارد به کمک‌های نظامی به کی‌یف ادامه دهد.

آستین در همایشی که توسط بنیاد ریاست جمهوری رونالد ریگان در کالیفرنیا برگزار شد، گفت: «ما اجازه نخواهیم داد حماس یا ولادیمیر پوتین (رئیس جمهور روسیه) پیروز شوند. ما اجازه نخواهیم داد که دشمنان ما بین ما تفرقه بیندازند یا ما را تضعیف کنند.»

وی ادعا کرد که ایالات متحده همچنان می‌تواند به تعهدات خود در قبال متحدان خود عمل کند و به طور همزمان به چندین صحنه عملیات نظامی که شامل اسرائیل و اوکراین می‌شود، کمک کند.

آستین مدعی شد: «ایالات متحده قدرتمندترین کشور روی زمین است. ما می‌توانیم ماموریت‌های متعددی را انجام دهیم.»

وی در اظهاراتی مداخله‌جویانه عملیات ویژه روسیه در اوکراین را «چالشی برای متحدان ناتو» و «حمله مستقیم به نظم بین‌المللی مبتنی بر قوانین» توصیف کرد.

وی ادامه داد: بنابراین نتیجه این درگیری تعیین کننده امنیت جهانی در دهه‌های آینده خواهد بود که نمی‌توانیم از آن مصون بمانیم.

وزیر دفاع ایالات متحده همچنین فاش کرد که آمریکا هزینه‌های تولید مهمات توپخانه را ۵۰ درصد به دلیل مصرف بالای توپخانه اوکراینی در درگیری با روسیه، افزایش داده‌است.

آستین در جریان این همایش در ایالت کالیفرنیای آمریکا گفت: «مصرف بالای مهمات توپخانه در اوکراین بر لزوم سرمایه‌گذاری بیشتر در تولید مهمات تأکید می‌کند و بنابراین ما ۵۰ درصد بیشتر روی ذخایر و مهمات در مقایسه با بودجه دفاعی پنج سال پیش هزینه می‌کنیم.»


( ۲ )

نظر شما :

مهندس مهراب لاهیجانی ۱۲ آذر ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۲
اقای استین ، تا پیش از عملیات 7 اکتبر ساده انگارانه تصور داشتید ،موجودیت کشور فلسطین با تحقق پیمان ابراهیم خاتمه یافته است. اولا نفس اذعان مقامات غربی و وزیر دفاع آمریکا مبنی بر راه حل دو دولتی به منزله پیروزی حماس و غیر قابل حذف شدن ملت فلسطین از معادلات است و ثانیا نشان ضعف ادراک امریکا از ریشه های ملت فلسطین است.