روسیه: سامانه‌های پدافندی سوریه موشک‌های اسرائیل را رهگیری و منهدم کردند

۱۲ آذر ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۲ کد : ۲۰۲۳۴۲۳ سرخط اخبار

معاون رئیس مرکز آشتی روسیه در پایگاه حمیمیم سوریه در سخنانی درباره جزئیات حمله رژیم صهیونیستی به دمشق از رهگیری و انهدام بیشتر موشک‌های شلیک شده توسط سامانه‌های پدافند هوایی ارتش سوریه خبر داد.

به گزارش ایسنا، وادیم کولت، معاون رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه در این باره اعلام کرد: دوم دسامبر ساعت ۰۱:۳۳ [به وقت مسکو]، چهار جنگنده تاکتیکی F-۱۶ نیروی هوایی اسرائیل از حریم هوایی جولان اشغالی با موشک‌های هوایی هدایت شونده به تأسیساتی در مجاورت شهر دمشق حمله کردند. بیشتر این موشک‌ها توسط سامانه‌های پدافندی «پانتسیر-اس» و «بوک-ام۲ ای» ارتش سوریه که تولید روسیه هستند، رهگیری و منهدم شدند.

طبق این گزارش، کولت گفت: ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا مرتکب سه مورد نقض پروتکل‌های عدم درگیری صادر شده در نهم دسامبر ۲۰۱۹ شد و هواپیماهای ائتلاف نیز سه بار حریم هوایی سوریه را در منطقه التنف نقض کردند.

وی در این باره افزود: تعداد کل تخلفات و نقض‌های صورت گرفته توسط ائتلاف بین‌المللی و آمریکا طی ماه نوامبر در منطقه راهبردی التنف (مثلث مرزی میان سوریه، عراق و اردن) ۲۰۶ مورد بوده است.

کولت همچنین درباره تحرکات گروه‌های تروریستی در مناطق کاهش تنش سوریه نیز اعلام کرد: طی یک روز گذشته در منطقه کاهش تنش در ادلب، هفت حمله به مواضع ارتش سوریه توسط گروه‌های تروریستی «جبهه النصره» و «حزب اسلامی ترکستان» انجام شد.

این اظهارات پس از آن بیان شد که صبح شنبه یک منبع امنیتی بلندپایه سوری اعلام کرد: حدود ساعت ۰۱:۳۵ بامداد شنبه دشمن اسرائیلی از سمت جولان اشغالی سوریه با هدف قرار دادن نقاطی در مجاورت شهر دمشق، حمله هوایی انجام داد که سامانه‌های پدافند هوایی ما به تجاوزات دشمن پاسخ دادند و اکثر آنها را ساقط کردند و این حمله به خسارات مادی محدود شد.


( ۶ )

نظر شما :