حمله پهپادی مقاومت عراق به پایگاه آمریکایی‌ها در فرودگاه اربیل

۱۲ آذر ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰ کد : ۲۰۲۳۴۲۱ سرخط اخبار

مقاومت اسلامی عراق امروز (یکشنبه) در واکنش به ادامه حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه، از هدف قرار دادن یک پایگاه آمریکایی در فرودگاه بین‌المللی اربیل در شمال عراق خبر داد.

به گزارش ایسنا، مقاومت اسلامی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که شامگاه شنبه پایگاه آمریکایی‌ها در فرودگاه اربیل هدف قرار گرفت.

به گزارش المیادین، در بیانیه مقاومت عراق آمده‌است: در پاسخ به جنایات دشمن علیه مردم غزه، مبارزان ما پایگاه اشغالگران آمریکایی در فرودگاه اربیل را با یک پهپاد که مستقیماً به هدف اصابت کرد، هدف قرار دادند.

منابع المیادین همچنین گزارش دادند که یک حمله نیروهای آمریکایی را در فرودگاه اربیل در کردستان عراق هدف قرار داد.

این در حالی است که محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق، روز شنبه طی تماس تلفنی با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا مواضع عراق در مخالفت با هرگونه تجاوز به سرزمین‌های عراق را تاکید کرد.

واشنگتن نیز می‌گوید وزیر خارجه آمریکا در رایزنی تلفنی با نخست‌وزیر عراق، از دولت این کشور خواسته از «همه تاسیساتی که میزبان آمریکایی‌ها هستند، محافظت کند».

طبق بیانیه دفتر السودانی، نخست‌وزیر عراق حمله اخیر آمریکایی‌ها به منطقه جرف النصر را نقض حاکمیت کشورش دانست.

به گفته پنتاگون، نیروهای آمریکایی از ۱۷ اکتبر تاکنون مورد حدود ۷۰ حمله (۳۲ حمله در عراق و ۳۴ حمله در سوریه) قرار گرفته‌اند که منجر به زخمی شدن ۶۲ سرباز آمریکایی شده‌است.

به گزارش واشنگتن پست، مقامات پنتاگون گفتند که از تشدید حملات به نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه ناامید شده‌اند.

حدود ۲۵۰۰ سرباز آمریکایی در عراق و حدود ۹۰۰ سرباز در سوریه مستقر هستند.


( ۱ )

نظر شما :