روشنفکرنماها هنوز دنبال آشتی با دشمن‌اند/غرب بردگی ما را می‌خواهد

۰۹ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۶:۵۸ کد : ۱۹۹۰۳۹۶ سرخط اخبار

عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه هنوز کسانی هستند که تمایل به همکاری با آمریکا و چشم امید به دشمن دارند، گفت: این عده منتظرند که دشمن بیاید و تحریم‌ها را بردارد و با ما آشتی کند.

محمدتقی رهبر عضو جامعه روحانیت مبارز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر بی‌صبری برخی مسئولین و روشنفکرنماها در مقابل مشکلات، گفت: در جامعه ما هنوز کسانی هستند که تمایل به همکاری با آمریکا و چشم امید به دشمن دارند. این عده منتظرند که دشمن بیاید و تحریم‌ها را بردارد و با ما آشتی کند، این افراد در چارچوب جریان روشنفکری یا به تعبیر رهبر انقلاب روشنفکرنما دسته بندی می‌شوند.

وی افزود: گفتگو و امید بستن به غرب در واقع امیدواری به سراب است، همچنان که دیدیم غربی‌ها حتی دارو را هم برای ایران تحریم کردند. آنهایی که چشم امید به مذاکرات مجدد با غرب را دارند باید بدانند که غربی‌ها جز بردگی و حاکمیت مطلق بر سرنوشت ما را نمی‌خواهد.

رهبر تاکید کرد: رهبر انقلاب با شعار «جهش تولید» می‌گویند که ما باید بر توان و استعداد خودمان تکیه کنیم. در همین ماجرای کرونا، دولت و نیروهای مسلح چندین هزار تخت بیمارستانی آماده کرده است در حالی که در آمریکا و اروپا در تأمین نیازهای درمانی خود درمانده‌اند و در مقابل سپاه اعلام می‌کند ما آماده‌ایم به اروپایی‌ها هم کمک کنیم؛ این یعنی اقتدار.

عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه ما هیچ نیازی به غرب نداریم، گفت: ماجرای کرونا نشان داد که ما در تأمین خدمات بهداشتی و درمانی ظرفیت و توان بالایی داریم.

وی افزود: غربگرایان داخلی امروز سکوت کرده‌اند اما هنوز فکر می‌کنند که باید چشم امید به بیگانه داشت.

رهبر با تاکید براینکه ما با تکیه بر توان داخلی می‌توانیم مشکل بیکاری را رفع کنیم، اظهار کرد: واردات بی‌رویه، مشکلات اقتصادی همانند معضل بیکاری را تشدید می‌کند. اگر کشوری بخواهد مستقل باشد نباید به بیگانه اتکا کند.

کلید واژه ها: ایران و امریکا


( ۵ )

نظر شما :

سامان ۰۹ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۹:۴۲
جناب اقای محمد تقی رهبر اگر چشمانتان را باز کنید و به جامعه مصیبت زده ایران بنگرید خواهید دید که که زندگی بسیاری از ایرانیان که کم هم نیستند از بردگی بدتر است اگر به کشورهای اطرافتان بنگرید خواهید دید در تعامل سیاسی با تمام دنیا بر اساس منافع ملیشان هستند و هیچکدام هم به بردگی کشیده نشده اند
مسعود ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۶
متأسفانه افراد و شخصیتهای بسیاری از درک عمیق فرمایشات " امام خامنه ای" عاجز و ناتوانند! درک و تفسیر فرمایشات و نکته نظرات ایشان تخصص و دوربینی و حتی شهامت خاصی راطلب می کند! همچنانچه غرب به ما نیاز دارد ما نیز نیازمند تعامل با آنها هستیم و ما مخالف رابطه باغرب حتی آمریکا نیستیم لیکن جوهر این رابطه باید بر پایه ی احترام و رعایت حقوق متقابل و عدم مداخله در امورداخلی همدیگر و همچنین ما رابطه ی ارباب رعیتی و آقا با لا سری غرب را قبول نداریم باید در این رابطه عزت و احترام ما محفوظ باشد چون ما به عنوان مسلمان خیلی بالاتر از غیر مسلمانهایی هستیم که بعضیها در داخل عجله ای دارند برای نقض قانون الهی "نفی سبیل" پیروان امام حسین ذلت و زیردستی کافران را قبول ندارند.
سامان ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۴:۴۰
جناب اقای مسعود وقتی چیزی از سیاست نمیفهمید لطف کنید نظرندید نظرات شما و امثال شما فقط از سر تعصبات کور مذهبیه و با واقعیات سیاسی فاصله زیاد دارد خیلی از کشورهای اطراف ما با امریکا وتمام دنیا ارتباط دارند البته براساس منافع ملی نه به بردگی کشیده شدند ونه تحقیر شدن سیاستی که ریشه در تعصبات کور مذهبی داشته باشه نتیجش میشه وضعیت اصفناکی که الان ایران توش گیر افتاده
ایرانی ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ | ۲۲:۱۳
پاسخ به (مسعود) کاملأ با نظر شما موافق هستم .