بهرام قاسمی: طرح مذاکرات مجدد، توجیهی برای بدعهدی های اروپا است

۲۸ دی ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۸ کد : ۱۹۸۸۹۲۵ سرخط اخبار

سفیر ایران در پاریس طرح مذاکرات مجدد درباره برنامه هسته ای را اقدامی بهانه جویانه برای توجیه ناتوانی و بدعهدی طرف های اروپایی خواند.

به گزارش خبرگزاری فارس، «بهرام قاسمی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس در صفحه توئیتر سفارت ایران در فرانسه در واکنش به بدعهدی های اروپایی ها در اجرای تعهدات برجامی و فعال کردن مکانیسم حل و فصل اختلافات در برجام و طرح موضوع «توافقی جدید» که از سوی بوریس جانسون مطرح شده، نوشت: «هیچ خردورز سیاسی آشنا به مباحث برجام تردیدی ندارد که این تفاهم تنها و یگانه راه حل ممکن تلقی می شود. طرح مذاکرات مجدد به هر دلیل صرفا اقدامی بهانه جویانه برای توجیه  ناتوانی و بدعهدی طرف های اروپایی است.»

«بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در گفتگویی از «جایگزینی توافق هسته‌ای فروپاشیده» با یک توافق جدید حمایت کرد و گفت جایگزینی این توافق با «توافق ترامپ» می‌تواند یک پیشرفت رو به جلو باشد.(اینجا بخوانید)

 این پیشنهاد جانسون با استقبال «دونالد ترامپ» مواجه شد و رئیس جمهور آمریکا سه‌شنبه شب در پیامی توئیتری نوشت: «بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس گفته است "باید توافق ایران را با توافق ترامپ جایگزین کنیم". من موافقم!»

کلید واژه ها: برجام


( ۱ )

نظر شما :

ali ۲۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۹
برجام آزمونی برای نشان دادن حسن نیت و وجه بین المللی آمریکا بود که با لگد مال کردن وجه آمریکا در دنیا همراه بود. از طرفی اروپا به طور عملی نشان داد که فاقد وزن سیاسی در معادلات بین المللی می باشد. لذا در هیچ نوع مذاکره ای نباید شرکت داده شود و اگر بنا به مصالح قرار شد در مذاکرات بین المللی شرکت داده شود حداکثر یک رای و آن هم از طرف اتحادیه اروپا می تواند داشته باشد و نه مانند برجام سه رای!!!