تا ۸ سال آینده ۴۰۰ هواپیما به ناوگان هوایی ایران اضافه می‌شود

۰۵ آبان ۱۳۹۵ | ۱۹:۵۴ کد : ۱۹۶۴۱۷۶ سرخط اخبار
اصغرفخریه کاشان قائم مقام وزیر در امور بین الملل و تأمین مالی، در جریان مذاکره با هیات فنلاندی از ادامه مذاکرات با ایرباس و بوئینگ و سایر شرکت های هواپیمایی برای خرید هواپیما خبر داد.
 
به گزارش انتخاب، به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر در امور بین الملل و تأمین مالی، صبح دیروز در ملاقات با کای مویکاینن وزیر توسعه و تجارت خارجی فنلاند و هیئت تجاری همراه، فرصت های سرمایه گذاری در ایران را به هیئت فنلاندی یادآوری کرد.
فخریه کاشان با اشاره به وضعیت صنعت هوانوردی ایران به هیئت فنلاندی، گفت: مذاکرات ایران با ایرباس و بوئینگ برای خرید هواپیما ادامه دارد و  با نهایی شدن خریدهای ایران از ای تی آر، برزیل و کانادا تا ۸ سال آینده ۴۰۰ تا ۵۰۰ هواپیما به ناوگان هوایی ایران اضافه می شود و گفت: این فرصت برای شما و سایر کشورهای اروپایی وجود دارد که وارد معاملات هوایی ایران شوید.
 
وی هم چنین در خصوص حضور هیات تجاری از فنلاند به ریاست وزیر توسعه و تجارت خارجی فنلاند گفت: فنلاندی ها در ایران به دنبال پیدا کردن زمینه های همکاری مشترک هستند.
 
قائم مقام وزیر دراموربین الملل و تامین مالی، با اعلام اینکه ایران زمینه های همکاری در دریا، زمین هوا و مسکن را به طرف مقابل معرفی کرد، گفت: فنلاندی ها برای توسعه روابط با ایران اعلام آمادگی کردند و قرار شد نتایج مذاکرات را اعلام کنند.
 
به گفته وی قرار است امروز (چهارشنبه) تفاهم نامه ای با بانک مرکزی امضا شود که بر اساس آن اعتبارات کوتاه مدت برای تجارت فنلاند باایران، در اختیار ایران قرار داده شود.
 
قائم مقام وزیر در امور بین الملل و تأمین مالی در پایان افزود:فنلاندی ها علاقه مندند که ایران شبکه ریلی خود را به روسیه و از روسیه به فنلاند ادامه دهند.
 

کلید واژه ها: فنلاند


نظر شما :