وصیت اردوغان اشک همه را درآورد!

۱۲ خرداد ۱۳۹۴ | ۲۱:۳۰ کد : ۱۹۴۸۳۴۳ سرخط اخبار
رئیس جمهوری ترکیه در سخنانی احساسی درباره وصیت نامه خود، خواست که خاک سرباز عثمانی که در آراکان میانمار دفن است، روی قبر وی ریخته شود.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ینی شفق، در جریان کنفرانسی با حضور چهره های "دیدگاه ملی" و دوستان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در استانبول، سیبل ارسلان، روزنامه نگار سخنان خود را با این جملات آغاز کرد که وی خاکی را به همراه خود از میانمار آورده است که متعلق به قبرستان عثمانی در آراکان میانمار است.

سیبل ارسلان گفت: ما در سال 2013 به همراه امینه اردوغان از آراکان بازدید کردیم. ما به قبرستان عثمانی رفتیم. در آنجا سربازان عثمانی که 92 سال پیش کشته شده اند، دفن هستند. آنها هرگز پاسخ نامه های خود را دریافت نکردند بنابراین من خاک قبر یکی از آنها را به همراه آوردم. نام وی عثمان اوغلو محمد از استان مانیسای ترکیه است.

پس از سخنان ارسلان، رئیس جمهوری ترکیه گفت که وی می خواهد این خاک بر روی قبر وی ریخته شود. اردوغان در سخنانی که اشک حاضران را درآورد، گفت: این وصیت من به همسر و فرزندانم است. زمانی که من مردم، آنها باید خاکی را که از قبر عثمان اوغلو محمد آورده شده و به عنوان شهید در آراکان میانمار دفن است، بر روی قبر من بریزند.
 

کلید واژه ها: قبر آراکان عثمانی


نظر شما :

یارمحمد حیدری ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ | ۲۱:۲۸
زندباشی ریس جمهور محبوب اردوغان خداوند عمر رو به تو بده