انتقاد افسران صهیونیست از ناتوانی نیروی هوایی در مقابله با حملات پهپادی حزب‌الله

۲۹ فروردین ۱۴۰۳ | ۲۲:۳۱ کد : ۲۰۲۵۶۰۲ سرخط اخبار

افسران ارشد فرماندهی شمال ارتش رژیم صهیونیستی از ناتوانی نیروی هوایی در تأمین یک حلقه حفاظتی کامل در برابر پهپادهای حزب الله انتقاد کردند.

به گزارش ایسنا، افسران ارتش اشغالگر مستقر در شمال فلسطین اشغالی، نیروی هوایی رژیم صهیونیستی را به دلیل ناتوانی در مقابله کامل با پهپادها و راکت‌های پرتاب شده از خاک لبنان به سمت اهداف صهیونیستی مورد انتقاد شدید قرار دادند.

وب‌سایت عبری واللا امروز چهارشنبه گزارش کرد همزمان با افزایش اتکای حزب‌الله لبنان به پهپادها در حملات اخیر خود به مواضع صهیونیستی، ارتش رژیم صهیونیستی همچنان از دستیابی به راه حلی برای مقابله با این پهپادها ناتوان مانده است.

این وب‌سایت به نقل از افسران بلندپایه صهیونیستی گزارش کرد: «اگر نیروی هوایی زمان و هشدار کافی در مورد موشک‌ها و پهپادهای پرتاب شده از لبنان نداشته باشد، از دفاع عقب می‌ماند».

واللا نوشت ارتش اشغالگر به عنوان بخشی از تلاش خود برای غلبه بر این مشکل و ارسال این پیام به حزب الله که تسلیم حملات پهپادی نمی‌شود، حجم و قدرت حملات و فواصل هدف گذاری شده در داخل لبنان را افزایش داده است.
افسران صهیونیست در یگان‌های نظامی مستقر در منطقه مرزی لبنان از نیروی هوایی به دلیل توانایی نه چندان کافی آن در حفاظت از نیروها و شهروندان به شدت انتقاد کردند و خواستار راه حل های جدید و متفاوت برای مقابله با تهدیدات فزاینده و نیز انجام حملات شدیدتر و قدرتمندتر علیه حزب الله لبنان شدند.

در همین رابطه، به گفته منابع صهیونیستی، ارتش اشغالگر از سال ۱۹۴۸ با تاکید بر منطقه بعلبک که پهپادها از آنجا پرتاب می‌شوند، بمباران اهدافی را در فاصله ۱۰۰ کیلومتری از مرز لبنان و سرزمین های فلسطینی اشغالی آغاز کرد که به گفته خودش متعلق به حزب‌الله هستند.

منابع نظامی صهیونیستی تشریح کردند این حملات مسیرهای پرتاب پهپادها در لبنان، انبارها و مکان‌های تولید پهپادها را هدف قرار داده و در بخشی از این حملات، ارتش اشغالگر فعالان حزب‌الله را هدف قرار داده است.

واللا نوشت حملات ارتش اشغالگر در روزهای اخیر، حزب‌الله را وادار به پاسخ‌های استثنایی کرده است و این حزب ده‌ها موشک به سمت اهداف صهیونیستی پرتاب کرده که برخی از آنها در بلندی‌های جولان اشغالی سوریه فرود آمدند.

با توجه به اتکای روزافزون حزب الله به پهپادها، افسران صهیونیستی حاضر در منطقه الجلیل که واللا نام آنها را فاش نکرد، گفتند اکنون صحبت از سلاح های دقیق به تمام معناست که می‌توانند به سایت‌های حساس حمله کنند و پایگاه‌های نظامی و سربازان را هدف قرار دهند.

این افسران افزودند پهپادها سلاح بسیار خطرناک و دقیقی هستند و اصلا شبیه گلوله‌های راکتی که توسط گنبد آهنین رهگیری می‌شود، نیستند. از این روی، در غیاب راه حل رادیکال توسط ارتش رژیم صهیونیستی که در بازدارندگی حزب الله موفق عمل نکرده است، همه صهیونیست‌ها احساس خطر می‌کنند.

وب‌سایت واللا همچنین به نقل از افسران تیم‌های ذخیره در منطقه شمال فلسطین اشغالی نوشت با توجه به ادامه تشدید تنش‌ها و استفاده روزافزون حزب‌الله از پهپاد، انتقادات شدیدی علیه نیروی هوایی رژیم صهیونیستی آغاز شده است که هنوز راه‌حل مناسبی برای مقابله با پهپادهای مقاومت لبنان پیدا نکرده است مقاومتی که تقریباً با آزادی زیادی در حریم هوایی فلسطین اشغالی عمل می‌کند و سربازان و شهروندان را تهدید می‌کند.


( ۱ )

نظر شما :