سفر سران نظامی کشورهای ناتو به اوکراین

۰۷ مهر ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۱ کد : ۲۰۲۲۰۸۹ سرخط اخبار

وزیر دفاع انگلیس با سفر به کی‌یف با رئیس‌جمهور اوکراین دیدار و گفت‌وگو کرد. وزیر دفاع فرانسه نیز وارد پایتخت اوکراین شده است.

به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه ایندیپندنت، «گرنت شاپس» وزیر دفاع انگلیس که به تازگی به این سمت منصوب شده است، در جریان سفر به کی‌یف با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین دیدار کرد.

طبق تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، «سباستین لکورنو» وزیر دفاع فرانسه نیز برای دیدار با زلنسکی وارد کی‌یف شده است.

سفر وزیر دفاع انگلیس به پایتخت اوکراین در ویدئویی که زلنسکی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) به اشتراک گذاشته شد، مورد تائید قرار گرفت.

آن‌طور که این ویدئو نشان می‌دهد، شاپس وزیر بریتانیایی در کنار مقامات نظامی هر دو کشور با رئیس‌جمهور اوکراین دیدار می‌کند.

زلنسکی در پیام خود نوشت: من عمیقاً از بریتانیا به خاطر تمام حمایت‌های مالی، بشردوستانه و نظامی، از جمله قابلیت‌های حیاتی دوربرد سپاسگزارم. ما درباره افزایش همکاری دفاعی و گام‌هایی برای تقویت دفاع هوایی اوکراین گفت‌وگ‌و کردیم.

سفر گرنت شاپس به اوکراین به عنوان وزیر دفاع انگلیس در حالی انجام شده است که اکنون، اوایل دوران کاری او به شمار می‌آید و به تازگی در پایان ماه اوت به این سمت منصوب شده است. او پیشتر نیز یک سری سمت‌های ارشد دولتی را بر عهده داشت.

طبق تصاویر منتشر شده، «تونی راداکین» رئیس ستاد دفاع انگلیس و «رستم اومروف» وزیر دفاع جدید اوکراین نیز در این جلسه حضور داشتند.

شاپس نیز در پیامی در ایکس از دیدار خود با رئیس جمهور اوکراین در کی‌یف خبر داد و نوشت: من این هفته به کی‌یف رفتم تا از رئیس‌جمهور زلنسکی بپرسم که برای پیروزی به چه چیزی نیاز دارد.

وی افزود: با بازپس گیری سرزمین‌های اوکراین، حمایت بریتانیا تزلزل ناپذیر باقی می‌ماند. ما به‌طور خستگی‌ناپذیر تلاش خواهیم کرد تا شرکای خود را گرد هم بیاوریم تا به اوکراین کمک کنیم و پوتین را شکست دهد.

رسانه‌های اوکراینی همچنین گزارش داده‌اند وزیر دفاع فرانسه ۲۰ نماینده از شرکت‌های دفاعی را به کی‌یف آورده است.


نظر شما :