عملیات امنیتی حشد شعبی در نوار مرزی سوریه

۰۳ مهر ۱۴۰۲ | ۱۶:۴۶ کد : ۲۰۲۲۰۳۸ سرخط اخبار

فرماندهی عملیات الانبار حشد شعبی، امروز دوشنبه پس از دستیابی به اطلاعاتی درباره تحرکات داعش در مناطق خالی از سکنه، عملیات امنیتی گسترده‌ای را در مناطق غربی این استان و مرز مشترک عراق و سوریه آغاز کرد.

به گزارش ایسنا، قاسم مصلح، فرمانده عملیات الانبار در تشکیلات حشد شعبی به خبرگزاری المعلومه گفت، فرماندهی عملیات الانبار صبح امروز یک عملیات امنیتی گسترده در مناطق غربی این استان و مناطق اطراف آن آعاز کرد.

وی افزود، این عملیات تا زمان نابودی گروهک‌های تروریستی و حامیان آنها ادامه دارد. داده‌های در دسترس نشان می‌دهند که وضعیت امنیتی در مناطق غربی استان الانبار پایدار است.

انهدام دو پناهگاه تروریستی داعش در حمله نیروی هوایی ارتش عراق

میدل ایست نیوز به نقل از خبرگزاری رسمی عراق گزارش داد، وزارت دفاع عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروی هوایی ارتش عراق دو پناهگاه تروریستی را در استان صلاح الدین ویران کرد.

این عملیات در حین انجام ماموریت شناسایی، بررسی و بازرسی منطقه انجام شد.

نیروهای امنیتی عراق برای اطمینان از عدم ظهور مجدد داعش و عناصر فراری آن، به جستجو، پاکسازی و تعقیب بقایای داعش در سراسر کشور ادامه می‌دهند.

عناصر باقی مانده از داعش هنوز در مناطقی از بغداد، صلاح الدین، دیالی، کرکوک، نینوا، الانبار و… فعالیت دارند.

دستگیری «فرمانده گردان خارجی داعش» در کرکوک

واحد رسانه امنیتی عراق از دستگیری تروریست موسوم به فرمانده گردان خارجی داعش در کرکوک خبر داد.

به گزارش میدل ایست نیوز به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع) این واحد روز دوشنبه در بیانیه اعلام کرد: طی یک عملیات اطلاعاتی دقیق و پیگیری مستمر از سوی یگان‌های دستگاه مبارزه با تروریسم و با هماهنگی اداره عملیات آسایش اقلیم کردستان عراق، تروریست تحت تعقیب به نام ابوبخاری در استان کرکوک دستگیر شد.

در این بیانیه آمده است: این عملیات بر اساس دستورات محمد شیاع السودانی، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق و نظارت ارتشبد عبدالوهاب الساعدی، رئیس دستگاه مبارزه با تروریسم عراق انجام شد.

این بیانیه می‌افزاید: تروریست دستگیر شده در سمت «فرمانده گردان خارجی در داعش» مشغول فعالیت بود.


نظر شما :