‏کاشت نهال زیتون به مناسبت سی‌امین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و گرجستان

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۲:۲۰ کد : ۲۰۱۱۹۶۲ سرخط اخبار

 به مناسبت سی امین سالگرد روابط دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و گرجستان، درخت دوستی (یک اصله نهال زیتون) در محوطه سفارت کشورمان در تفلیس کاشته شد.

به گزارش ایسنا، در ابتدای این مراسم، محمد قبادی راد کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان، پیام تبریک حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان خطاب به همتای گرجی به مناسبت سی امین سالگرد روابط دیپلماتیک دو کشور را قرائت کرد.
در پیام امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان آمده است: ماه می یادآور برقراری مناسبات دیپلماتیک میان جمهوری اسلامی ایران و کشور مستقل گرجستان است بدین مناسبات مایلم تبریکات صمیمانه خود را ابراز نمایند. جمهوری اسلامی ایران گرجستان را به عنوان همسایه منطقه‌ای و کشوری مهم در منطقه قفقاز برمی‌شمارد.
وزیر خارجه کشورمان افزود: مرور مناسبات دوستانه دو کشور در سه دهه اخیر نشانگر روند مثبت و رو به رشد همکاری‌ها در همه زمینه‌ها بوده است. با این حال، مایلم بار دیگر بر اهمیت توسعه و تقویت همکاری‌ها در همه زمینه‌های سیاسی، فرهنگی و به ویژه اقتصادی تاکید نمایند.
امیرعبداللهیان اظهار داشت: در خاتمه با تاکید بر سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر احترام به حق حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها، بر اهمیت تلاش متقابل برای جلوگیری از تاثیر تحریم‌های غیرقانونی بر مناسبات دوجانبه در راستای دستیابی به سطح بالاتری از همکاری‌ها و تامین بهینه منافع دو ملت تاکید می نمایم.

همچنین در این مراسم، معاونین وزارت خارجه، قائم مقام وزارت فرهنگ گرجستان و دیگر مقامات و شخصیت های گرجی حضور داشتند.

انتهای پیام


نظر شما :