شرط حماس برای تبادل اسرا با رژیم صهیونیستی

۰۹ تیر ۱۳۹۹ | ۱۵:۲۹ کد : ۱۹۹۲۷۳۹ سرخط اخبار

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) تأکید کرد که آزادسازی اسرای فلسطینی که در تبادل اسرای سال ۲۰۱۱ آزاد و سپس بازداشت شدند، شرط این جنبش برای آغاز گفت‌وگو درباره تبادل اسرای جدید است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عبداللطیف القانوع» سخنگوی حماس امروز دوشنبه در تجمعی که مقابل دفتر کمیته جهانی صلیب سرخ در غزه برگزار شد، بر تنها شرط این جنبش برای اجرای تبادل اسرا با رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

القانوع گفت که بازداشت مجدد اسرای آزادشده فلسطینی عربده‌کشی اسرائیل، نقض مفاد توافقنامه ضمانت‌نامه‌ها و نقض توافقنامه صورت گرفته تحت نظارت مصر است.

این تجمع اعتراض‌آمیز فلسطینیان به مناسبت ششمین سالروز بازداشت حدود ۶۰ فلسطینی ساکن کرانه باختری برگزار شد. این افراد پس از آزادی در چارچوب تبادل اسرا بین حماس و رژیم صهیونیستی و آزادی «گلعاد شالیت» نظامی صهیونیست در اسارت مقاومت فلسطین در سال ۲۰۱۱، بار دیگر توسط این رژیم بازداشت شدند.

به نوشته روزنامه «رأی‌الیوم»، القانوع همچنین گفت که مقاومت فلسطین برگ برنده زیادی جهت اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی برای آزادی اسرای در بند این رژیم و به زانو درآوردن آن، در اختیار دارد.

او همچنین از رژیم اشغالگر خواست تا به سرعت اسرای آزاده‌ای را که مجددا بازداشت شده‌اند، آزاد کند و از مصر به عنوان میانجی توافق بین حماس و رژیم صهیونیستی نیز خواست تا مداخله کرده و این رژیم برای پایبندی به مفاد توافقنامه و آزادی این اسرا ملزم کند.

حماس پیشتر اعلام کرده بود که چهار صهیونیست از جمله دو نظامی را در نوار غزه به اسارت گرفته است.

کلید واژه ها: حماس اسرائیل فلسطین


نظر شما :