پایان همه جنگ ها به سود تهران

آمریکا در خدمت ایران می جنگد!

۱۳ مهر ۱۳۹۸ | ۲۰:۰۰ کد : ۱۹۸۶۶۸۳ اخبار اصلی خاورمیانه
حلیل مجله آمریکایی"نشنال انترست" درباره جنگ های ۳۰ ساله امریکا نشان می دهد که نتایج این جنگ ها همه در خدمت ایران بوده است وچنین به نظر می رسد که ایالات متحده امریکا، نابودی همه دشمنان ایران را از صدام حسین، دیکتاتور مخلوع عراق گرفته تا طالبان و داعش، برعهده داشته است.
آمریکا در خدمت ایران می جنگد!

نویسنده: السید زهره

دیپلماسی ایرانی: تحلیل مجله آمریکایی"نشنال انترست" درباره جنگ های 30 ساله امریکا نشان می دهد که نتایج این جنگ ها همه در خدمت ایران بوده است وچنین به نظر می رسد که ایالات متحده امریکا، نابودی همه دشمنان ایران را از صدام حسین، دیکتاتور مخلوع عراق گرفته تا طالبان و داعش، برعهده داشته است. به این ترتیب امریکا دانسته یا نداسته به تداوم حکومت ایران کمک کرده است.

آنچه ایران در 8 سال جنگ با صدام از آن عاجز ماند، امریکا به نیابت از این کشور، با اشغال عراق و سرنگونی صدام، آن را برایش به ارمغان آورد. "چه چیزی می توانست حکومت ایران را تا این اندازه خوشحال کند؟" آمریکا با ریشه کنی حزب بعث، زمینه کنترل عراق توسط شیعیان مورد حمایت ایران را فراهم کرد واین گونه به قولی آمریکا، عراق را به ایران تقدیم کرد.

داعش، گروهی که آمریکا آن را به وجود آورد، با گذشت زمان به یک تهدید برای ایران، حزب الله در لبنان و نظام بشار اسد در سوریه درآمد و با افزایش تهدیدات این گروه، امریکا وهممپیمانانش وارد عمل شدند و داعش در سال 2017 از میدان خارج شد.

سرنگونی معمر قذافی در لیبی هم در خدمت منافع ایران بود. قذافی به خاطر احساسات  ناسیونالیستی و بلندپروازی هایی که برای رهبری جهان عرب در سر می پروراند، تهدیدی برای ایران به شمار می آمد، به همین دلیل سرنگونی او از سوی پیمان ناتو به رهبری امریکا به نفع ایران بود. سخنان سخنگوی وقت وزارت امور خارجه ایران در خصوص "استقبال تهران از این پیروزی بزرگ"، تعجب آور نبود.

گسترش نفوذ طالبان در افغانستان در پایان دهه نود، از آن جهت که عاملی برای تقویت گروه های سنی جدایی طلب در شرق ایران به شمار می رفت، تهدید بزرگی برای حکومت ایران بود و به همین دلیل سرنگونی طالبان توسط ائتلافی که ایالات متحده امریکا رهبری آن را برعهده داشت، تامین کننده منافع ایران بود. امریکا هم اکنون در حال فرار از افغانستان است تا ایران جای خالی آن را پر کند.

بیش از 7 هزار سرباز آمریکایی کشته و بیش از 53 هزار تن دیگر زخمی شدند، بیش از 5.9 تریلیون دلار از سال 2001 تا کنون هزینه شده تا عراق و افغانستان در طبقی از نقره تقدیم ایران شود. با گذشت هشت سال، واشنگتن همچنان در لیبی و سوریه سردرگم است. اما به طور حتم می توان گفت آمریکا خیلی چیزها را از دست داد اما پیروزی های زیادی را برای ایران در خاورمیانه به ارمغان آورد.

منبع: اخبار الخلیج / تحریریه دیپلماسی ایرانی

کلید واژه ها: ایران و امریکا عراق و امریکا امریکا و افغانستان جنگ با ایران


( ۴۰ )

نظر شما :

امیراستان8کلانتر ۱۴ مهر ۱۳۹۸ | ۰۰:۱۵
اینکه خداوند متعال شیطان را برای پیشبرد حق کور میکند هیچ عجیب همه نیست
آزاد ۱۴ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۹
ظاهر قضایا به اینجا منتهی گردیده، ولی آمریکا هرگز چنین اراده ای نداشت و ندارد که آشکار است. آنچه این حوادث به انسان صاحب بصیرت الهام میکند اینست که مالک حقیقی این جهان تصمیم گیرنده نهایی است که انجام وخاتمه کار را به کجا بکشاند. آیه قرآن " و مکروا و مکرالله والله خیر الماکرین" اشاره به همچو موارد است. خداوندان خرد بهتر میدانند .
عبدالله حسینی ۱۴ مهر ۱۳۹۸ | ۲۲:۰۹
عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد