ترامپ: بوریس جانسون، نخست وزیر بسیار فوق‌العاده‌ای می‌شود

۱۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۷:۱۰ کد : ۱۹۸۳۸۴۰ سرخط اخبار

رییس جمهور آمریکا درباره کاندیداتوری بوریس جانسون برای جانشینی ترزا می، نخست وزیر مستعفی بریتانیا اعلام کرد: وزیر امور خارجه پیشین بریتانیا نخست وزیر فوق‌العاده‌ای می‌شود.
به گزارش ایسنا، ‌به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در آستانه سفرش به بریتانیا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نظر او در مورد ۱۲ کاندیدای دستیابی به مسند نخست وزیری بریتانیا چیست، گفت‌: من فکر می‌کنم، بوریس به خوبی از عهده این کار بر آید. او نخست وزیر فوق‌العاده‌ای می‌شود.
وی ادامه داد: من همواره او را دوست داشتم. نمی‌دانم که او انتخاب می‌شود یا خیر، اما فکر می‌کنم که او مرد بسیار خوب و با استعدادی است.
چندی قبل ترزا می اعلام کرد، به خاطر ناکامی در اجرای بریگزیت استعفا می‌دهد.
وی در جلوی دفتر نخست وزیری گفت: اکنون برای من روشن شده که منافع بریتانیا با یک نخست وزیر تازه بهتر تامین می‌شود.
ترامپ در ادامه اظهاراتش مدعی شد، برخی از کاندیداها برای رهبری حزب محافظه کار بریتانیا خواستار حمایت او از آنها شده‌اند، اما وی اعلام نکرد این افراد چه کسانی هستند.
بوریس جانسون یکی از کاندیداهای اصلی برای جانشینی ترزا می است و آماده است بریتانیا را از اتحادیه اروپا با توافق و یا بدون توافق خارج کند.
رییس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از صحبت‌هایش، از نحوه عملکرد ترزا می در مذاکرات بریگزیت انتقاد کرد و در این باره گفت‌: در این مذاکرات بریتانیا به اتحادیه اروپا اجازه داد که تمام کارت‌ها را داشته باشد.
وی ادامه داد: بازی کردن در شرایطی که یک طرف تمام امتیازات را دارد، بسیار سخت است.
همچنین ترامپ در بخش دیگری از اظهاراتش درباره مگان مارکل، همسر شاهزاده دوم انگلیس، گفت‌: او بسیار خوب است و من مطمئن هستم که فوق‌العاده عمل خواهد کرد.
رییس جمهور آمریکا در پاسخ به سوالی درباره انتقاد مارکل از ترامپ در جریان کمپین انتخابی ترامپ در سال ۲۰۱۶، اظهار بی‌اطلاعی کرد.

کلید واژه ها: بوریس جانسون دونالد ترامپ


نظر شما :