مرعشی: کاری که روحانی برای برجام کرد مهم تر از کار مصدق بود

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۶ کد : ۱۹۶۸۹۸۳ سرخط اخبار

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: کاری که در دولت حسن روحانی در خصوص برجام شد، مهمتر از کاری بود که مرحوم مصدق برای ملی شدن صنعت نفت کرد؛ چراکه در ملی شدن صنعت نفت، نفت بدست آمد ولی در برجام امنیت.
 
به گزارش ایسنا، سید حسن مرعشی در همایش «تکرار امید» در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه سیاست یکی از کلیدی ترین مسائل کشور است، افزود: در جمهوری اسلامی ایران 10 سال بعد از انقلاب در سال 1367 و بعد از پایان جنگ کمیته بازسازی ایران تشکیل یافت و سیاست های بازسازی ایران توسط مسئولان وقت تدوین و به تائید امام خمینی رسید.
 
وی با بیان اینکه در برنامه اول اقتصادی ایران، رشد اقتصادی 7.6 درصدی را شاهد بودیم، افزود: در برنامه دوم 2.5 درصد و در دوران سیدمحمد خاتمی 5.6 درصد و در سال آخر دوره محمود احمدی نژاد منفی 6.8 درصد شد .
 
مرعشی با بیان اینکه ظرف 15 سال گذشته حجم اقتصاد دنیا از 35 هزار میلیارد دلار به 70 هزار میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است، افزود: امروز سهم اقتصاد ایران در دنیا 0.6 درصد شده است و این نتیجه انتخاب هایی است که گاهی اوقات از روی احساسات انجام داده ایم.
 
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه اگر می خواهیم در مسیر صحیح حرکت کنیم، باید سیاست مدارانی انتخاب کنیم تا بتوانند این مسیر را طی کنند، ادامه داد: جامعه باید قدرت انتخاب داشته باشد و در همین راستا باید فضای سیاسی ایران را طوری ساماندهی کنیم که هر کس منتخب شد، مردم، ایران و نظام برنده باشد .
 
وی با بیان اینکه در سیاست ایران یک سقوط آزاد داریم که باید از آن درس بگیریم، افزود: نمونه بارز این سقوط، سال 1384 بود که هم جناح اصولگرا و هم جناح اصلاح طلب به کشور و نظام بد کردند و زمینه را برای یک حاکمیت پوپولیستی فراهم کردند .
 
مرعشی ادامه داد: در آن دوران حجم بزرگ گرفتاری برای کشور درست شد و زمینه تاریخی صنعتی شدن ایران در دولت نهم و دهم فراهم شد و متاسفانه بر باد رفت .
 
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: بعد از سقوط آزاد سیاسی، در سال 1388 اصلاح طلبان خودشان را بازسازی کردند و ای کاش امروز جبهه اصولگرایان نیز خودشان را بازسازی می کردند .
 
وی با بیان اینکه سیاست مهم بوده و نقش یک سیاست مدار در وضعیت کشور بسیار مهم است، افزود: کاری که در دولت حسن روحانی در خصوص برجام شد، مهمتر از کاری بود که مرحوم مصدق برای ملی شدن صنعت نفت کرد؛ چراکه در ملی شدن صنعت نفت، نفت بدست آمد ولی در برجام امنیت .
 
مرعشی گفت: حکومت سعودی و اسرائیل خیلی مایلند که آدم های رادیکال روی کار بیایند و روی کار آمدن آدم های رادیکال در کشور پاس توپ به ترامپ است و در ادامه باید منتظر گل های بعدی نیز باشیم .
 
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه دولت حسن روحانی بازار از دست رفته نفت ایران را بازیافت کرد، افزود: استقلال ایران پشتوانه محکمی برای ایران است .

کلید واژه ها: حزب کارگزاران سازندگی ملی شدن صنعت نفت


نظر شما :