شیوۀ جدیدِ داعش برای مجازات زنان

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۹:۵۴ کد : ۱۹۵۸۵۲۶ سرخط اخبار

گروه تروریستی داعش، در تازه ترین ابتکار برای مجازاتِ زنان، آن ها را در قفس هایی آهنی کنار جمجمه ها و استخوان های مردگان حبس می کند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، یک منبع بومی سوریه که خواست نامش فاش نشود، به خبرگزاری روسیِ اسپوتنیک گفت: گروه تروریستی داعش، که پیش از این تنها مردان را به سبب رعایت نکردن پوشش مدنظر این گروه مجازات می کرد، اکنون در ابتکاری تازه، زنان را نیز به سبب رعایت نکردن نوع لباسِ درنظر گرفته شده برای آنان، مجازات می کند.

مردم شهر رقه، با وجود گذشتِ سه سال از اشغال شهرشان توسط عناصر گروه تروریستی داعش، هنوز نتوانسته اند به دستورالعمل ها و مجازات تخلف از قوانینی که این گروه وضع کرده است، عادت کنند.

نخستین زنی که به شیوۀ جدیدِ داعش مجازات شد، دختری به نام "آ.الف" بود که در حال جارو زدن پله های خانه اش، به بهانۀ نداشتن حجاب تعریف شده از سوی داعش، بازداشت شد.

به گفتۀ این منبع بومی، دو تن از عناصر داعش، حجاب شرعی به دختر پوشاندند و او را روی زمین کشیدند آن گاه او را به داخل قفسی آهنی که در خیابان قرار داشت، پرت کردند. قفسِ آهنی، پر از جمجمه های بزرگِ مردگان بود، دختر از ترس جیغ می کشید و التماس می کرد که او را از آن قفس بیرون بیاورند، اما زندانبانان 4 ساعت تمام فقط گریه ها و التماس های او را تماشا کردند، تا این که دختر از هوش رفت و به مدت یک ساعت در داخل قفس بی حرکت ماند.

چند ساعتِ بعد او را به بیمارستان منتقل کردند اما پزشکان پس از تلاش فراوان برای بیرون آوردنِ او از کما، متوجه شدند که دچار شوکِ عصبی شده است و برای به هوش آوردنش باید به سرعت او را به بیمارستان های تخصصی خارج از رقه، منتقل کنند.

گروه تروریستی داعش، پیش از این با تصویبِ قانونی، خروجِ مردم از شهر را کاملاً ممنوع کرده بود، اما مدت ها بعد، با تعدیل این قانون، فقط به بیمارانی اجازه خروج از شهر داد که وضعی وخیم داشتند و باید در خارج از رقه درمان شوند. این افراد برای خروج از رقه، باید تمام املاک و اموال خود را نزد داعش گرو بگذارند تا این گروه تروریستی، از بازگشتِ آنان به رقه، اطمینان حاصل کند.

کلید واژه ها: داعش تروریستی داعش رقه


( ۵ )

نظر شما :