آمادگی محمود عباس برای سفر به تهران

۰۷ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۹:۲۶ کد : ۱۹۴۳۶۵۲ سرخط اخبار

«عزام الاحمد» عضو کمیته مرکزی جنبش فتح فلسطین با تاکید به اینکه « به نفع فلسطین است که جمهوری اسلامی ایران یک کشور قدرتمند باشد»، گفت که «کرانه باختری ازهمه گونه کمک تهران استقبال می کند».

عزام الاحمد در گفت وگویی اختصاصی با ایرنا، تاکید کرد که ایران یک کشور اسلامی بزرگ است و همواره از فلسطین دفاع و حمایت کرده است و آن را یک تکلیف دینی و انسانی می داند.

وی که از دوستان و همکاران نزدیک « محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین است، گفت که اطمینان دارد محمود عباس (ابومازن) در انتظار دریافت دعوت نامه رسمی برای سفر به تهران است.

مسئول پرونده لبنان در جنبش فتح که برای بررسی شرایط اردوگاه های فلسطینی در لبنان و گفت وگو با مقامات این کشور به بیروت سفر کرده بود، هوشمندی تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات با گروه 1+5 را مورد تاکید قرار داد و با اظهارخرسندی از پیشرفت در مذاکرات ابراز امیدواری کرد که نتیجه این مذاکرات به نفع جمهوری اسلامی ایران رقم بخورد.

عزام الاحمد در این گفت وگو که همزمان با سفر او به لبنان در سفارت فلسطین در بیروت و قبل از نشستش با مسئولان گروه های فلسطینی برای بررسی اوضاع اردوگاه ها بویژه عین الحلوه انجام شد، به سئوالات مختلفی از جمله درباره روابط ایران و فلسطین، حمله رژیم صهیونیستی به القنیطره، بحران سوریه، روابط بین جنبش های فتح و حماس و اوضاع اردوگاه عین الحلوه در جنوب لبنان پاسخ گفت.

مشروح این گفت وگو در ادامه می آید.** استقبال کرانه باختری ازهرگونه کمک ایران

عضو کمیته مرکزی جنبش فتح درباره تاکید تهران بر ضرورت کمک به مسلح شدن کرانه باختری مانند نوارغزه برای مقاومت در مقابل تجاوزهای دشمن صهیونیستی گفت: بیشترین رویارویی بین فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی در کرانه باختری روی می دهد.

وی خاطرنشان کرد که دشمن صهیونیستی درصدد ایجاد جدایی بین کرانه باختری و نوارغزه است تا بتواند هر دوی این مناطق فلسطینی را تحت کنترل خود درآورد.

عزام الاحمد افزود: نباید بین کرانه باختری و نوارغزه تفاوت قائل شد، بویژه اینکه در کرانه باختری برخوردهای بیشتری بین فلسطینی ها و شهرک نشینان صهیونیست اتفاق می افتد، جوان فلسطینی که چند روز قبل به سرنشینان اتوبوسی درتل آویو حمله کرد از اهالی منطقه طولکرم کرانه باختری است که تنها دو کیلومتر با تل آویو فاصله دارد.

این سیاستمدار فلسطینی اضافه کرد: اگر در مبارزه با اسراییل جدیت داریم باید وحدت را حفظ کنیم، باید فلسطین را به صورت یکپارچه ببینیم و همه تلاش خود را در جهت این وحدت بکار ببندیم و نباید هیچ یک از ابزارها و شیوه های مبارزه را از نظر دور سازیم.** ضرورت گسترش روابط ایران و تشکیلات خودگردان

عضو کمیته مرکزی جنبش فتح با تاکید به اهمیت گسترش روابط بین ایران و تشکیلات خودگردان و عدم اکتفا به وجود سفارت فلسطین در تهران گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور اسلامی همواره وظیفه خود دانسته است از فلسطین حمایت کند و این حمایت در ابعاد مختلفی انجام می شود و تامین سلاح بخشی از آن است و چرا چنین نباشد، ایران از هر قضیه ای که به نفع فلسطین است، حمایت کرده و می کند.** محمود عباس از سفر به تهران استقبال می کند

وی با بیان اینکه از بودن روابط صمیمی بین ایران و فلسطین احساس افتخار می کند، به سفر «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان به تهران برای شرکت در اجلاس عدم تعهد اشاره کرد و افزود: محمود عباس در انتظار دعوت رسمی برای سفر به تهران است و اطمینان دارم وی برای این سفر تمایل زیادی دارد.** مذاکره کنندگان ایرانی بسیار هوشمند هستند

عزام الاحمد با تحسین و ابراز شگفتی از شیوه کنونی جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته ای با کشورهای غربی، تیم مذاکره کننده ایران را «بسیار هوشمند» توصیف و خاطرنشان کرد: پنج سال پیش در مورد مساله هسته ای ایران به بسیاری از مسئولین فلسطینی گفتم که ایران هدف حمله قرار نخواهد گرفت و معتقد بودم ایران وارد مذاکرات خواهد شد.

این سیاستمدار فلسطینی بعداز تاکید خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه آنها جرئت حمله به ایران را ندارد، گفت: معتقدم ورود ایران به مذاکرات بویژه با شیوه ای که هم اکنون مذاکرات را مدیریت می کند، دلیلی برهوش و ذکاوت ایرانی ها است.** ایران قدرتمند به نفع فلسطین است

عضو کمیته مرکزی جنبش فتح تصریح کرد: الان که نشانه های پیشرفت در این پرونده ظاهر شده بسیار احساس خوشحالی می کنم و برای ایران آرزوی موفقیت دارم.

وی اظهارداشت: اعتقاد دارم ایران حق دارد هر چه می خواهد در اختیار داشته باشد و هرچقدر ایران قدرتمندتر باشد برای فلسطین نیز بهتر است و به همین دلیل واقعا آرزو می کنم مذاکرات هر چه زودتر به نفع ایران به پایان برسد.** اسراییل از مذاکرات غرب با ایران دل خوشی ندارد

عزام الاحمد درباره علت حمله رژیم صهیونیستی به گروهی از نیروهای مقاومت در منطقه القنیطره سوریه گفت: اسراییل از مذاکرات غرب با ایران دل خوشی ندارد و نمی خواهد هیچ مشکلی از مشکلات فلسطینی ها ، سوری ها و ایرانی ها حل شود و این رژیم برای رسیدن به اهداف خود ترجیح می دهد آشوب و درگیری ها در منطقه باقی بماند.

عضو کمیته مرکزی جنبش فتح افزود: حمله به گروهی از مجاهدان مقاومت، با هدف غبارآلود کردن فضا و بر هم زدن آرامش انجام گرفت و هدف اصلی این جنایت تضمین موفقیت جناح راست رژیم صهیونیستی در انتخابات پیش رو بود.

این سیاستمدار فلسطینی خاطرنشان کرد:رژیم صهیونیستی در تمام انتخابات خود قربانیانی از فلسطینی ها و لبنانی ها و عرب ها گرفته و در کمترین حالت به آنها خسارت هایی زیاد وارد کرده است.** اسراییل درصدد غبارآلود کردن شرایط منطقه است

وی تصریح کرد: معتقدم که هدف از این غبارآلود کردن فضا زمینه سازی برای پیروزی جناح « بینامین نتانیاهو» در انتخابات پارلمانی آینده اسراییل در ماه مارس است و پیروزی نتانیاهو در انتخابات بر مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 تاثیر منفی خواهد گذاشت و امیدوارم این توطئه های اسراییل با هرهدفی که انجام می گیرد با شکست مواجه شود.

عزام الاحمد اظهارداشت: ادامه حیات رژیم صهیونیستی جز در شرایط جنگی امکان پذیرنیست، بنابراین لازم است هوشیاری خود را حفظ کنیم.

وی اضافه کرد:آماده باش گسترده اسراییلی ها شک برانگیز است و اگرچه نمی توانم قضاوت کنم جنگی درخواهد گرفت و یا نه، اما نگران بحرانی شدن اوضاع هستم.

عضو کمیته مرکزی جنبش فتح گفت: این وضعیت تا چه زمانی ادامه خواهد یافت؟ نمی توانم زمانی برای آن تعیین کنم ، از صحبت های اخیر اسراییلی ها به نظر می رسد جنگی اتفاق بیفتد و آماده سازی نیروهای آنها در صحنه میدانی اتفاق افتاده و لازم است هوشیار باشیم.** حق حزب الله در پاسخ گویی به اسراییل

عزام الاحمد در باره پاسخ مقاومت به رژیم صهیونیستی اظهارداشت: این مساله به تصمیم حزب الله که بیش از ما به توان خود واقف است ، بستگی دارد، معتقدم حزب الله شرایط را می سنجد و ازچنان ذکاوتی برخوردار است که تصمیمی مناسب با این شرایط می گیرد و البته من معتقدم باید احساسات را کنار گذاشت.**کسانی که درصدد نابودی سوریه هستند، خیرو صلاح فلسطین را نمی خواهند

عضو کمیته مرکزی جنبش فتح در پاسخ به پرسشی در باره بحران سوریه و حمایت برخی کشورها از تروریست های تکفیری گفت: بسیاری از فلسطینی ها و رهبران فلسطین بویژه در جنبش فتح، از همان آغاز بحران موضع عدم دخالت در امور داخلی سوریه را دنبال کردند و این در حالی بود که اختلافات قدیمی بین ما و حکومت سوریه وجود داشت و روابط دو طرف آنگونه که می باید، نبود.

وی خاطرنشان کرد: با این وجود ما به وحدت ملی و حفظ یکپارچگی و نظام سوریه تاکید کردیم و خواستار حل اختلافات از طریق گفت وگو و پرهیز از ویرانی این کشور شدیم.** موضع جنبش فتح و محمود عباس در قبال بحران سوریه

این سیاستمدار فلسطینی تصریح کرد: کسانی که به دنبال نابودی سوریه هستند خیر و صلاح را برای سوریه و حتی برای فلسطین نمی خواهند، این موضع، موضع مقامات رسمی فلسطین و محمود عباس است و من به عنوان عضوی از کمیته مرکزی جنبش فتح این موضع را از جانب آن نیز اعلام می کنم.

عزام الاحمد تاکید کرد: دیگر بر کسی پوشیده نیست، آنچه در سوریه جریان دارد، مساله این کشوربه تنهایی نیست بلکه طرف های منطقه ای و بین المللی در آن درگیر شده اند و آمریکا در راس این کشورها قرار دارد که به صورت علنی دخالت می کند.

وی گفت: اقدامات برخی قدرت های بزرگ برای مسلح کردن مخالفان نظام سوریه و متاسفانه برخی کشورها که خود را مسلمان می نامند هم با این قدرت ها و اسراییل همراهی و ازعناصر مسلح حمایت می کنند، همه در جهت نابودی و ویرانی سوریه است و آنها خیر و صلاح این کشور و حتی فلسطین را نمی خواهند ما این را به طورعلنی اعلام می کنیم و چیزی برای مخفی کردن نداریم.** انتظار مخالفت آمریکا را داشتیم

عضو کمیته مرکزی جنبش فتح درباره طرح پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی که در شورای امنیت سازمان ملل متحد پذیرفته نشد، اظهارداشت: تشکیلات خودگردان فلسطین هنگامی که این طرح را ارائه کرد انتظار موضع گیری و مخالفت آمریکا را داشت.

این سیاستمدار فلسطینی با بیان اینکه«ما به این چنین موضع گیری هایی از سوی آمریکا عادت کرده ایم»، خاطرنشان کرد: با اینکه از این موضعگیری آمریکا اطلاع داشتیم به شورای امنیت رفتیم زیرا برای ما مهم این است هر شخص فلسطینی و عرب و مسلمان و همه جهانیان در انتظار پایان یافتن اشغالگری باقی بمانند.

وی اضافه کرد: باید همه به خاطر بیاورند که آمریکا با اتخاذ چنین موضع گیری هایی چگونه از اشغالگری و صهیونیست ها حمایت می کند، ما در طرح خود موضوع جدیدی را مطرح نکرده بودیم بلکه فقط خواستار اجرای قوانین بین المللی شدیم که قبلا با بخشی از آنها موافقت شده بود.

عزام الاحمد خاطرنشان کرد:در این طرح خواستار تعیین تاریخ مشخصی شدیم تا پایان اشغالگری حالت الزام آور داشته باشد و این همان چیزی است که ایالات متحده مایل به تحقق آن نیست.

عضو کمیته مرکزی جنبش فتح تصریح کرد: تشکیلات خودگردان یک بار دیگر این طرح را پیگیری و آن را در زمان مناسبی مطرح خواهد کرد و به همین منظور کمیته ای از وزرای خارجی کشورهای عضو اتحادیه عرب تشکیل شده است.** سازمان ملل ناتوان است

این سیاستمدار فلسطینی تاکید کرد: با وجود اطلاع از ناتوانی سازمان ملل و عدم نتیجه بخش بودن این اقدامات، تلاش خود را ادامه خواهیم داد، این گزینه ای است که در مقابل ما قرار دارد و برای ما میسر است.

وی گفت: این اقدامات که بخشی از تحرک سیاسی ما است ، باعث ناراحتی شدید اسراییل و ایالات متحده شده چرا که موضع آمریکایی ها و صهیونیست ها را برملا می کند و البته در نهایت به اعتقاد من این روند وضعیت فلسطین را تقویت خواهد کرد.

عزام الاحمد در باره تلاش های صورت گرفته برای پیوستن فلسطین به دادگاه جنایی بین المللی اظهارداشت: پس از اینکه فلسطین به عنوان عضو ناظر در سازمان ملل پذیرفته شد ما در مقابل پیوستن به سازمان های بین المللی نرمش نشان دادیم اما به دلیل مخالفت آمریکا، اقدام در این جهت را به عقب انداختیم.

وی افزود: توقع داشتیم آمریکا در مقابل این نرمش، فشارهایی به اسراییل وارد کند اما وقتی این عدم التزام را از آمریکا و اسراییل مشاهده کردیم به سازمان ملل رفتیم.

عضو کمیته مرکزی جنبش فتح اضافه کرد: آمریکا و اسراییل در سازمان ملل معارضین را در مقابل ما علم کردند ، نیجریه را تحت فشار قرار دادند تا از رای به نفع ما خودداری کند و در چنین شرایطی دست به انتخاب سخت تر زدیم و شما الان نتایج آن را ملاحطه می کنید.

عزام الاحمد خاطرنشان کرد: در ماه آوریل گذشته اقدامات خود را شروع کردیم و کمیته ملی فلسطین را با عضویت حقوق دانان و کارشناسانی از گروه های مختلف از جمله جنبش حماس تشکیل دادیم و حتی اعلام کردیم که زمینه مشارکت همگان در این طرح و اقدام مهم وجود دارد و همه می توانند در زمینه مسائلی که می خواهیم در این دادگاه مطرح کنیم پیشنهادها و کمک های لازم را به ما ارائه دهند.

وی درباره پرونده های مطرح به مسائلی همچون جنایت های جنگی رژیم صهیونیستی در غزه درجریان جنگ اخیر51 روزه و شهرک سازی برای صهیونیست ها اشاره کرد و گفت که شهرک سازی یک مساله اساسی و مهم است از جمله در قدس که منجر به ضرر زدن به مکان های مقدس به ویژه مسجد مبارک الاقصی شده است.

عضو کمیته مرکزی جنبش فتح افزود: با این وجود و به دلیل حجم بسیار زیاد جنایت های اسراییل، دادستان دادگاه جنایی بین المللی پیش از اینکه چنین درخواستی از طرف ما مطرح شود، تحقیق در خصوص جنایت های جنگی اسراییل درغزه را شروع کرد و حتی این تصمیم او باعث عصبانیت اسراییل و آمریکا شد.** فشار آمریکا بر دادگاه جنایی بین المللی

عزام الاحمد با تاکید بر اینکه ما رژیم صهیونیستی را در همه مجامع بین المللی تحت پیگرد قرار خواهیم داد، اظهار داشت: حتی دادگاه جنایی بین المللی هم از هجوم آمریکا در امان نمانده است، واشنگتن مدام در حال وارد کردن فشار بر کشورها و اشخاص و سازمان های بین المللی است اما با این وجود امیدواریم قاضی های این دادگاه از وجدان انسانی برخوردار باشند و مرعوب اقدامات آمریکا نشوند.** مذاکره بخشی از مقاومت است

عضو جنبش فتح در پاسخ به این پرسش که چرا تشکیلات خودگردان به ادامه مذاکرات بی حاصل سازش با دشمن صهیونیستی اصرار دارد؟، ادعا کرد که « مذاکره با رژیم صهیونیستی بخشی از مقاومت است و اصولا کدام جریان آزادیبخش در دنیا وجود دارد که مذاکره انجام نداده است؟»

وی با این ادعا که« اصل و هدف استفاده از سلاح رسیدن به مذاکرات است»، گفت: ما از نقطه صفر شروع نکرده ایم وحتی تشکیلات خودگردان که توافق نامه اوسلو را امضا کرده ، گفته است نمی توان آن را توافق نامه صلح نامید.

عزام الاحمد افزود: این توافق نامه از سوی مرحوم «یاسرعرفات» توافق نامه ای با نقاط مثبت و منفی توصیف شده است و این بدان معناست که در این توافق نامه نقاط منفی هم وجود دارد.

وی با اشاره به « شهادت 4 هزار نفر از نیروهای پلیس فلسطینی و اسارت 1000 تن دیگر از آنها توسط رژیم صهیونیستی از آغاز تاسیس تشکیلات خودگردان تا سال 2006 که هنوز در زندان های اسراییل هستند »، اضافه کرد: آیا جنبش فتح و سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) مبارزه و رویارویی با رژیم صهیونیستی را کنار گذاشته اند؟ مسلما اینطور نیست، یاسر عرفات چطور شهید شد؟ تانک های رژیم صهیونیستی به چه علت مقر تشکیلات خودگردان در رام الله را ویران کردند؟

عضو کمیته مرکزی جنبش فتح با بیان اینکه « ما مذاکره و مقاومت را با همه شیوه های ممکن ادامه می دهیم»، خاطرنشان کرد: مقاومت و مبارزه مسالمت آمیز مردمی یکی دیگر از این شیوه هاست و در جریان همین مبارزه« زیاد ابوعین » یک وزیر فلسطینی اخیرا در روستای بلعین کرانه باختری توسط صهیونیست ها به شهادت رسید.

وی تاکید کرد: ما در مسیر مبارزه با اسراییل از همه ابزارها و روش های مقاومت استفاده می کنیم و مذاکرات نیز بخشی از این ابزارهاست.

عزام الاحمد تصریح کرد: مذاکرات با اسراییل هم اکنون متوقف است و این سخن که هر بیست سال در باره یک موضوع مذاکره می کنیم ، صحیح نیست.** گفت وگوهای فتح و حماس/ احتمال سفر محمود عباس به غزه

وی درباره سرانجام گفت وگوهای فتح و جنبش مقاومت اسلامی(حماس) گفت: اخیرا محمود عباس با من از رام الله تماس گرفت و گفت که احتمال دارد به نوارغزه سفر کند.

عزام الاحمد که مسئول تیم جنبش فتح در گفت و گوهای با حماس است، این ادعا را که حماس در مقابل اقدامات دولت فلسطین کارشکنی می کند، تکرارکرد و گفت: اگر دولت توافق ملی نتواند به کار خود ادامه دهد چطور می توان انتظار داشت بازسازی غزه شروع شود؟ اسراییل علنا اعلام کرده که به جز تشکیلات خودگردان با طرف دیگری همکاری نخواهد کرد، آیا می توان بدون وارد کردن مواد ساختمانی بازسازی را شروع کرد؟

وی افزود: عبور و مرور از گذرگاه ها توسط اسراییل کنترل می شود، اما در رابطه با گذرگاه تاریخی رفح، مصر و حماس حتی در دوران ریاست جمهوری « محمد مرسی» دچار اختلاف شده اند و تشکیلات خودگردان بارها تلاش کرده است حماس از اخوان المسلمین فاصله بگیرد و با پرهیز از دخالت در امور مصر تنها به عنوان جنبش ملی فلسطینی فعالیت داشته باشد.

عضو کمیته مرکزی جنبش فتح ادعا کرد:مشکل وقتی قابل حل خواهد بود که مصری ها به این باور برسند حماس در امور داخلی کشورشان دخالت نمی کند.** سرانجام اردوگاه عین الحلوه

عزام الاحمد در پاسخ به این پرسش که چه زمانی به متهم کردن اردوگاه های فلسطینی در لبنان مبنی بر اینکه پایگاه گروه های تروریستی تکفیری و مخفیگاه عناصرمخل امنیت شده اند، پایان داده می شود؟ ، تاکید کرد که برای بررسی همین پرونده و به دستور محمود عباس به لبنان سفر کرده است.

وی اظهارداشت:در رابطه با حضور فلسطینی ها در لبنان، شرایط کنونی تفاوت زیادی با سال های قبل از 1982 دارد، ما مساله اردوگاه عین الحلوه در شهر صیدا در جنوب لبنان را بررسی می کنیم اما فراموش نمی کنیم که پس از سال 2007 اردوگاه نهر البارد در شمال لبنان در درگیری های ارتش لبنان با تکفیری ها ویران شد.

عضو کمیته مرکزی جنبش فتح خاطرنشان کرد: باید بدانیم چه کسی مسئول نابودی نهر البارد بود، توطئه ای علیه حضور فلسطینی ها در لبنان وجود داشته و هم اکنون نیز به قوت خود باقی است، ما با کسانی که مصلحت لبنان و فلسطین را در نظر نمی گیرند، مخالف هستیم.

مسئول پرونده لبنان در جنبش فتح تصریح کرد: طرف لبنانی برای نخستین بار به طور رسمی به ما گفت برخی تروریست های تکفیری تحت تعقیب مانند « شادی المولوی» و « اسامه منصور» در اردوگاه عین الحلوه مخفی شده اند، اما همه می دانند نیروهای امنیتی لبنان مقرراتی در مورد اردوگاه ها دارند و هیچ کس نمی تواند بدون اطلاع دولت لبنان به صورت قانونی وارد آنها شود.

عزام الاحمد گفت: حتی من به عنوان مسئولی فلسطینی که ساکن اردوگاه نیستم، برای ورود به اردوگاه باید با دولت لبنان هماهنگی لازم را انجام دهم. اما اینکه کسی مخفیانه وغیرقانونی به اردوگاه نفوذ کند، این بحث دیگری است.

وی افزود: ما اعلام کردیم ، آمادگی داریم در این رابطه با دولت لبنان همکاری کنیم و البته اطمینان حاصل نکرده ایم که این دو شخص یاد شده واقعا وارد اردوگاه شده اند،حتی اگرچنین چیزی صحیح باشد مسئولیت آن برعهده ما نیست.

عضو کمیته مرکزی جنبش فتح خاطرنشان کرد: ما این موضوع را بخشی از توطئه ها علیه لبنان و فلسطین می دانیم و معتقدیم هماهنگی ما با نهادهای لبنانی و احزاب و گروه های لبنانی می تواند منجر به ناکام گذاشتن این چنین توطئه ها شود.

مسئول پرونده لبنان درجنبش فتح تصریح کرد:آیا شهرک عرسال بخشی از خاک لبنان نیست؟ الان چه کسانی و چطور وارد آن شده اند؟ چرا همواره ازعین الحلوه سخن گفته می شود اما ازعرسال نه؟

عزام الاحمد تاکید کرد: هرکس وارد منزلی می شود اگر ورودش از در منزل نباشد ، صاحبخانه مسئول آن است، ما به ژنرال« عباس ابراهیم» مدیرکل نیروهای امنیت عمومی لبنان که روابط خوبی با او داریم، گفته ایم در صورتی که عناصر تحت تعقیب ارتش و نیروهای امنیتی لبنان وارد اردوگاهی فلسطینی شوند، بررسی و با آن برخورد خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه امروز تنها بخشی از ساکنان اردوگاه ها فلسطینی هستند، تاکید کرد:ما با دولت لبنان و مقامات رسمی این کشور آماده همکاری تمام و کمال هستیم.

عضو کمیته مرکزی جنبش فتح گفت:به همراه «اشرف دبور» سفیر فلسطین درلبنان گفت وگوهایی صریح و بسیار خوب با مقامات ارشد لبنانی از جمله «نبیه بری» رییس پارلمان و «تمام سلام» نخست وزیر انجام داده ایم و آنها موضع فلسطینی ها را در این رابطه کاملا درک می کنند.

مسئول پرونده لبنان در جنبش فتح افزود: دیداری با ژنرال عباس ابراهیم در منزل وی و به دور از رسانه ها و تشریفات رسمی انجام دادیم تا فائده بیشتری از آن عاید شود، در این جلسه که ساعت ها به طول انجامید در خصوص مسائل بسیاری توافق صورت گرفت.

عزام الاحمد اظهارداشت: برخی عناصر تحت تعقیب تهدیدی برای صلح و امنیت داخلی لبنان به شمار می آیند و ما فلسطینی ها به امنیت لبنان متعهد و ملتزم هستیم و آماده همکاری در این زمینه و تحویل افراد خارج از قانون به دولت لبنان می باشیم و فرقی نمی کند محکومیت آنها مسائل جنایی و یا اقدامات خرابکارانه و تروریستی باشد.

کلید واژه ها: جنبش فتح اسراییل کمیته مرکزی جنبش فتح رژیم صهیونیستی محمود عباس حماس


نظر شما :