رایزنی ایران و عراق برای لغو روادید

۰۹ آذر ۱۳۹۳ | ۱۶:۲۸ کد : ۱۹۴۱۴۲۶ سرخط اخبار

معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با استاندار کربلا در خصوص حضور زائران ایرانی در اربعین حسینی و لغو روادید گفت و گو و تبادل نظر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، «حسن قشقاوی» در دیدار با «عقیل الطریحی» استاندار کربلا در سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در این شهر در زمینه مسائل کنسولی زائران ایرانی در عتبات عالیات و موضوع لغو روادید بین دو طرف و همکاری جهت برگزاری مراسم اربعین گفت و گو کرد.

قشقاوی ضمن ارائه گزارشی در خصوص دیدارهایش با مقامات عراقی اظهار داشت: در دیدار با مسوولان عراقی در خصوص لغو روادید پیشنهاداتی مطرح و اعلام شد که طرف ایرانی آمادگی لغو روادید با عراق را دارد.

وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن ایام اربعین حسینی خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود در این ایام 750 هزار زائر ایرانی وارد کربلا شوند که امیدواریم استانداری کربلا و رییس شورای استان کربلا مساعدت لازم را انجام دهند.

استاندار کربلا نیز گفت: گروه مشترکی را با مسوولان ایرانی برای ارائه خدمات و بهبود فضا در اربعین و تجهیز امکانات لازم تشکیل داده ایم.

وی افزود: در سفر به تهران با محمدباقر قالیباف شهردار تهران توافقات بسیار خوبی برای همکاری داشتیم و هم اینک هیاتی از شهرداری تهران به سرپرستی عبداللهی معاون شهردار در کربلا مشغول تهیه امکانات برای زوار ایرانی در اربعین هستند.

الطریحی همچنین بر لغو روادید بین طرفین تاکید کرد و اظهار داشت: لغو روادید می تواند تاثیر بسیار زیادی بر افزایش ورود زائران بین دو کشور داشته باشد.

استاندار کربلا همچنین از حمایت همه جانبه رهبری، دولت و مردم ایران تقدیر کرد.

کلید واژه ها: کربلا لغو روادید روادید


نظر شما :