نقض آتش بس در اوکراین

۱۳ مهر ۱۳۹۳ | ۰۱:۰۷ کد : ۱۹۳۹۲۵۷ سرخط اخبار

 خون بارترین درگیری ها میان ارتش اوکراین و استقلال طلبان پس از امضای قرارداد آتش بس، ۱۲ استقلال طلب کشته شدند.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی هاآرتص، درگیری های 24 ساعت اخیر میان نیروهای دولتی و استقلال طلبان شرق اوکراین، 14 کشته بر جای گذاشت.
به گفته «آندری لیسنکو» سخنگوی ارتش اوکراین، درگیری های منجر به کشته شدن 12 استقلال طلب، در اطراف فرودگاه دونتسک روی داده است؛ آقای سخنگو اما از ارائه آمار از محل دقیق و نحوه کشته شدن 2 سرباز اوکراینی در 24 ساعت اخیر خودداری کرد.
وی در خصوص کشته شدن نیروهای استقلال طلب گفت: «12 (جدایی طلب) در حین حمله ها کشته شدند و این بزرگ ترین خسارت (جانی) برای شورشیان از 5 سپتامبر بود.»
استقلال طلبان و دولت اوکراین در این تاریخ یعنی 5 سپتامبر، با وساطت روسیه و بلاروس، در «مینسک» گرد هم آمدند و بر سر آتش بس به توافق رسیدند.
در روزهای اخیر اما، این آتش بس دست خوش نقض های مکرر شد، عمده ترین درگیری ها در محل کشته شدن همین 12 استقلال طلب یعنی شهر دونتسک گزارش شده است.
نظامیان اوکراینی که می گویند در فرودگاه این شهر تحت محاصر قرار دارند، شهر دونتسک را گلوله باران می کنند. «لوران اتین» 38 ساله، کارمند سوئیسی صلیب سرخ یکی از کشتگان این گلوله باران بود.
اتحادیه اروپا و صلیب سرخ روز چهارشنبه با انتشار بیانیه های جداگانه ای نسبت به ادامه گلوله باران دونتسک و کشته شدن این این امدادگر اظهار نگرانی کرده بودند.

کلید واژه ها: استقلال طلب دونتسک اوکراین


نظر شما :