استعفای رهبر شبه‌نظامیان جدایی طلب اوکراین

۲۴ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۹:۱۸ کد : ۱۹۳۷۰۹۵ سرخط اخبار

رهبر شبه نظامیان جدایی طلب هوادار روسیه در شرق اوکراین استعفا کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، جمهوری خودخوانده خلق دونتسک در سایت خود نوشت: ایگور استرلکف، رهبر نظامیان جدایی طلب شرق اوکراین استعفا کرد و جای وی را ولادیمیر کونونوف خواهد گرفت.

کناره گیری استرلکف روس، سومین جابجایی در طی یک هفته و در میان رهبران جدایی طلبان می باشد.

چند ساعت پیش از استعفا، والری بلوتوف، رهبر جدایی طلبان منطقه لوهانسک اعلام کرده بود که دلیل کناره گیری احتمالا به دلیل مجروح شدن وی در درگیری ها بوده است.

اما الکساندر بورودای، نخست وزیر سابق جمهوری خود خوانده خلق دونتسک ضمن اعلام این خبر گزارش هایی را مبنی بر آنکه این رهبر شبه نظامی مجروح شده است رد کرد.

این خبر در پی حمله های شدید توپخانه ای به شهر دونتسک و در عین حال نزدیک شدن کاروان حامل کمک های روسیه به نزدیکی مرز با اوکراین اعلام شده است. گفته می شود دو نفر در اثر این حمله کشته و گروهی مجروح شده اند.

به گزارش دویچه وله، نمایندگان رسانه های غربی که شاهد آخرین درگیری های شرق اوکراین بودند از وخیم شدن اوضاع و بحران انسانی در دونتسک خبر می دهند.

از دونتسک خبر می رسد که جریان زندگی روزمره در این شهر عملا از کار افتاده، اتوبوس ها و تراموای برقی شهر از حرکت بازایستاده و از اهالی درخواست شده است در خیابان ها حضور پیدا نکنند.

به گزارش منابع روسی، خانه های مسکونی، دانشگاه دونتسک و مراکز خرید از جمله بازار میوه و سبزی مورد اصابت خمپاره ها قرار گرفته اند. حملات به ساختمان دادستانی شهر دونتسک که در دست شورشیان طرفدار روسیه است، نیز ادامه دارد. بر این اساس، ساکنان از ۱۲ روز پیش برق و آب ندارند و شبکه تلفن نیز از کار افتاده است. ذخایر غذایی و دارویی هم به سرعت در حال تمام شدن هستند.

کلید واژه ها: دونتسک اوکراین


نظر شما :