احمدی نژاد: خطری خلیج‌فارس را تهدید نمی‌کند

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۷:۴۱ کد : ۱۹۱۵۵۸۷ سرخط اخبار

رییس جمهور، روز خلیج فارس را یک فرصت جهت تاکید بر دوستی ها، امنیت، برادری و همکاری های منطقه ای خواند.

 

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمود احمدی نژاد رییس جمهور کشورمان در مراسم نواختن زنگ روز ملی خلیج فارس که در دبیرستان پسرانه البرز برگزار شده بود، اظهار کرد: گرامیداشت روز ملی خلیج فارس به این معنا نیست که خدای ناکرده خطری خلیج فارس را تهدید می کند.

 

 

رییس جمهور ادامه داد: کسانی که گوشه و کنار برخی حرف های بزرگ تر از دهانشان می زنند، کوچک تر از این هستند که بخواهند برای خلیج فارس مشکلی را ایجاد کنند. در واقع گرامیداشت روز خلیج فارس یک فرصت جهت تاکید بر دوستی ها، امنیت، برادری و همکاری های منطقه ای و گرامیداشت نام ایران عزیز سرافراز است.

 

 

وی در بخش دیگری از سخنان کوتاه خود در این مراسم با اشاره به جایگاه دبیرستان البرز و با ابراز امیدواری مبنی بر این که هر روز خبرهای بیشتری از موفقیت دانش آموزان دبیرستان البرز بشنویم، اظهار کرد: دبیرستان البرز دبیرستانی پرافتخار و جاودانه است و افراد بزرگی در این دبیرستان تحصیل کردند که بعضا به ایران خدمت زیادی کرده اند.

 

 

احمدی نژاد گفت: از همکارانم در آموزش و پرورش می خواهم از این دبیرستان بدون کوتاه نظری هایی که معمولا در برخی از کارها دیده می شود، حمایت کاملی کنند و نباید این دبیرستان را با جای دیگر مقایسه کنند. این دبیرستان باید الگو باشد.

 

 

وی افزود: خودم نیز برای بازسازی این مدرسه و رفع نیازهای آن کمک هایی خواهم کرد و ان شاءالله هدیه کوچکی نیز به معلمان و استادان این مدرسه و دانش آموزان آن نیز ارائه خواهد شد.

 

 

رییس جمهور با تاکید به دانش آموزان مبنی بر درس خواندن جهت خدمت به ایران عزیز در آینده، گفت: امروز به مناسبت روز خلیج فارس و زدن زنگ خلیج فارس در اینجا گرد هم آمدیم تا این روز را گرامی بداریم.

 

 

احمدی نژاد در ابتدای سخنان خود فرا رسیدن روز معلم و تولد حضرت زهرا (س) و روز ملی خلیج فارس را به دانش آموزان این مدرسه و مسئولان آن تبریک گفت و از حضور در جمع دانش آموزان این مدرسه ابراز خرسندی و تاکید کرد که این دبیرستان، دبیرستانی پرافتخار و جاودانه است.

 

 

در این مراسم ملک زاده معاون رییس جمهور در امور میراث فرهنگی و گردشگری و تعدادی از مقامات آموزش و پرورش از جمله مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان تهران، رییس جمهور را همراهی می کردند.

 

 

در این مراسم رییس جمهور از یکی از دانش آموزان این مدرسه خواست که به نمایندگی از سایر دانش آموزان زنگ خلیج فارس را بنوازد.

 

گفتنی است دبیرستان پسرانه البرز دارای سابقه ای بالغ بر 89 سال است و سالانه 1500 دانش آموز در این مدرسه تحصیل می کنند و تاکنون 40 هزار نفر از این مدرسه فارغ شده اند. یکی از فارغ التحصیلان نامدار این مدرسه شهید مصطفی چمران است.

 

 

در ابتدای این مراسم مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان تهران و همچنین مدیر این مدرسه سخنرانی کردند.

کلید واژه ها: خلیج فارس خلیج مدرسه این مدرسه دانش آموزان البرز مراسم این دبیرستان پرورش و پرورش فارس را آموزش و پرورش آموزش و خلیج فارس را


نظر شما :