مقتدا صدر به دولت بحرین هشدار داد

۳۰ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۲:۲۴ کد : ۱۹۱۲۹۳۱ سرخط اخبار

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، مقتدی صدر در بیانیه ای از بحرینی ها خواست تا دستیابی به پیروزی نهایی، به انقلاب و جهاد علیه ظلم ادامه دهند.

وی گفت که دولت بحرین به هیچ یک از خواسته های تظاهرکنندگان و انقلابیون عمل نکرده است.

مقتدی صدر از دولت بحرین خواست بازداشت شدگان را فورا و بدون تاخیر آزاد کند.

وی همچنین تهدید کرد در صورتی که دولت بحرین این اقدام را انجام ندهد، موضع دیگری در روزهای آینده اتخاذ می کند.

رهبر جریان صدر، انقلاب بحرین را مظلوم توصیف کرد و اظهار داشت: دو سال سپری شده و هنوز دخالت خارجی در بحرین ادامه دارد و نیروهای نظامی خارجی در این کشور مستقر هستند.

مقتدی صدر، با اشاره به اینکه انقلاب بحرین الگویی برای همه انقلابیون مجاهد و همه مومنان صبور بوده است؛ از سکوت در قبال این انقلاب و انتساب آن به مسائل طایفه ای انتقاد کرد و گفت: این توصیف باید برای رژیم های حاکم باشد نه ملتها.

مقتدی صدر محاصره ملت بحرین را محکوم کرد و گفت: با وجود این محاصره انقلاب بحرین ادامه دارد.

مقتدی صدر تاکید کرد: انقلاب بحرین شتابزده نبوده بلکه به جا و با خواست و اراده ملت بحرین صورت گرفته است. ما در عراق از آنها حمایت و به خاطر آنها تظاهرات خواهیم کرد وظیفه ما این است که از این انقلاب حمایت کنیم.

جمعه گذشته مردم عراق در چندین شهر و به ویژه نجف، کربلا و بغداد در حمایت از انقلاب ملت بحرین تظاهرات کرده و خروج نیروهای اشغالگر سعودی را خواستار شدند.

بحرین از دو سال پیش شاهد تظاهرات مردمی و انقلاب علیه رژیم آل خلیفه است.

نیروهای امنیتی بحرین با همدستی نیروهای اشغالگر سعودی به سرکوب مردم پرداخته اند که تاکنون در جریان این سرکوبگری صد ها نفر شهید، زخمی یا بازداشت شده اند.

شواهد سازمان های حقوق بشری نشان می دهد که شماری از معترضان زیر شکنجه شدید رژیم آل خلیفه جان خود را از دست داده یا دچار نقض عضو شده و تعدادی از زنان بحرینی نیز بر اثر استنشاق گازهای سمی در جریان تظاهرات مسالمت آمیز خود دچار سقط جنین شده اند.

این درحالی است که مردم بحرین با وجود این سرکوبگری ها همچنان با آمدن به خیابان ها بر مطالبات مشروع خود در دستیابی به حقوق از دست رفته خود از جمله  اجرای عدالت اجتماعی و روی کار آمدن نظامی منتخب تاکید می کنند.

کلید واژه ها: بحرین انقلاب صدر تظاهرات انقلاب بحرین


نظر شما :