عارف: ایران در در دام جنگ افروزی نتانیاهو نیافتد

۲۵ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۲:۵۱ کد : ۲۰۲۵۵۱۸ سرخط اخبار

رئیس بنیاد امید ایرانیان گفت: ایران باید با تدبیر و تمامی ملاحظات به گونه‌ای عمل کند که در دام جنگ افروزی نتانیاهو نیافتد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف در جریان سفر به یزد در دیدار باجمعی از نخبگان، فعالان سیاسی و مدیران سابق این استان با تبریک عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات هموطنان با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان متعلق به کنسولگری ایران در دمشق و تسلیت شهادت جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران گفت: دولت نتانیاهو به خاطر انبوه مشکلاتی که با آن دست به گریبان است، راهی برای خود جز جنگ افروزی در منطقه نمی‌بیند و به همین دلیل جمهوری اسلامی ایران باید با تدبیر و تمامی ملاحظات به گونه‌ای عمل کند که در دام جنگ افروزی نتانیاهو نیافتد.

وی با اشاره به فشار افکار عمومی به دولت نتانیاهو ، تصریح کرد: دولتمردان غربی به خاطر اینکه مردم کشورشان علیه اسرائیل دائما تظاهرات می‌کنند ، تحت فشار هستند و رویکردشان نسبت به نتانیاهو در حال تغییر است و نظام تصمیم‌گیر در کشورمان باید از چنین فرصت هایی با بهره گیری از توان دیپلماسی خود استفاده کند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با اشاره به موقعیت حساس ایران در منطقه ، تاکید کرد: تمام تلاش مسئولان باید این باشد که کشور در ورطه جنگ نیافتد؛ چرا که هنوز بعد از گذشت سال‌ها از پایان جنگ تحمیلی همچنان در حال پرداخت هزینه‌های مالی و معنوی آن هستیم و به همین دلیل مسئولان نیاید تحت تاثیر تندروهایی در داخل کشور قرار بگیرند که خود هیچ نقشی در ۸ سال جنگ تحمیلی نداشتند و با الفبای جنگ هم آشنایی ندارند .

وی بر ضرورت وحدت و همدلی در داخل کشور در شرایط خطیر فعلی تاکید کرد و گفت: تجربه تاریخی ثابت کرده است هرگاه بین مردم و مسئولان و آحاد ملت وحدت و وفاق حاکم بود، توانستیم دست برتر را در معادلات منطقه ای داشته باشیم .

عارف در ادامه خاطرنشان کرد: این تلقی در بین افکار عمومی شکل گرفته است که مسئولان مردم را فقط برای حضور در مناسبت‌ها و مشت‌های گره کرده می‌خواهند در حالیکه این مشت‌های گره کرده باید باز شوند و دست برادری و همدلی به هم داده شود.

وی با انتقاد از محور قرار گرفتن برخی مسائل حاشیه‌ای در کشور ، گفت: جای تاسف است در حالیکه مردم با مشکلات عدیده معیشتی رو به رو هستند،  برخی مسائل غیر ضرور  در اولویت قرار می‌گیرند و باعث رو درویی مردم با یکدیگر می شوند.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های عظیم نیروی انسانی کارآمد در استان یزد از به حاشیه رفتن نخبگان این استان اظهار نگرانی کرد و خواستار میدان دادن مسئولان به نخبگان یزدی شد.

گفتنی است محمدرضا عارف در جریان سفر به یزد با حضور در بیمارستان فرخی یزد از مجروحان حادثه تروریستی راسک عیادت کرد.


( ۴ )

نظر شما :