مشروعیت بخشی به پژاک به سبک بی بی سی فارسی

خیانتی که از چشم مردم کُرد پنهان نمی ماند

۲۷ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰ کد : ۲۰۲۱۸۷۱ اخبار اصلی خاورمیانه
در ابتدای مصاحبه، خبرنگار بی.بی.سی به وجود خانه‌های امن پژاک در مرزهای غربی ایران اذعان می‌کند و می‌گوید این مصاحبه در این خانه‌های امن انجام می‌شود. سوال اینجاست که چرا پژاک، خانه امن دارد؟ مگر یک حزب، باید مسلح باشد و خانه امن داشته باشد؟ پژاک، چه ماهیتی دارد که اعضای آن مسلح هستند؟
خیانتی که از چشم مردم کُرد پنهان نمی ماند

دیپلماسی ایرانی: شبکه بی بی سی فارسی با رئیس گروه تروریستی پژاک گفت وگویی انجام داده و بار دیگر تلاش کرده است تا با تطهیر آنها، در راستای مشروعیت بخشی به ماهیت این گروه گام بردارد.

به گزارش دیپلماسی ایرانی، شبکه دولتی انگلستان (بی‌بی‌سی فارسی) که با پول مالیات‌دهندگان بریتانیایی اداره می‌شود در جدیدترین خیانت خود به مردم ایران که نشان از ماهیت ضدایرانی آن دارد، با رئیس گروه مسلح و ستیزه‌جوی پژاک که اقدامات تروریستی و قتل‌عام کردهای ایرانی را در کارنامه خود دارد، مصاحبه کرده است.

کارنامه بی‌بی‌سی در اقدامات ضدایرانی، حمایت از کودتای ۱۳۳۲، دفاع از تروریست‌ها و تحریک به آشوب، کاملاً روشن است و بنابراین مصاحبه با زیلان وژین، نیز جای تعجب ندارد.

در ابتدای مصاحبه، خبرنگار بی.بی.سی به وجود خانه‌های امن پژاک در مرزهای غربی ایران اذعان می‌کند و می‌گوید این مصاحبه در این خانه‌های امن انجام می‌شود. سوال اینجاست که چرا پژاک، خانه امن دارد؟ مگر یک حزب، باید مسلح باشد و خانه امن داشته باشد؟ پژاک، چه ماهیتی دارد که اعضای آن مسلح هستند؟

چرا باید یک گروه با ماهیت ترکیه‌ای (پ.ک.ک) شاخه یا زائده ایرانی به نام پژاک را ایجاد کند؟ اصولا در خانه‌های امن و مقرهای پژاک چه می‌گذرد؟ دستاورد این گروه چه بوده است؟

آیا افراد و اعضای عادی پژاک نیز می‌توانند در خانه‌های امن مانند زیلان وژین حضور داشته باشند یا مجبور هستند که در کوهستان‌های سرد و صعب‌العبور قندیل و مقرهای مخوف پ.ک.ک زندگی کنند؟

در ادامه مصاحبه، وژین ضمن اذعان به رهبری ایدئولوژیک در پ.ک.ک، بر ماهیت فرقه‌ای و ایدئولوژیک این گروه تاکید می‌کند.

این اعتراف، خود نشان می‌دهد که پ.ک.ک/ پژاک، یک ایدئولوژی منسوخ چپ‌گرایانه دارد و حتی رئیس مشترک این فرقه که مدعی دفاع از حقوق مردم ایران و کردهای ایران است، به زبان فارسی سخن نمی‌گوید! یعنی فردی که داعیه دفاع از زنان کُرد ایرانی را دارد، مصاحبه با یک شبکه فارسی‌زبان را نیز به فارسی انجام نمی‌دهد!

وژین در ادامه مدعی شده که رهبری شورایی در پژاک حاکم است. سوال مهم این است که فرایند انتخاب سران پ.ک.ک و پژاک چگونه است؟ در کدام انتخابات آزاد، اعضای شورای رهبری انتخاب شده‌اند؟ تحصیلات این افراد چیست؟ آخرین مقاله و کتاب علمی این افراد چه نام دارد و در کجا چاپ شده است؟

وژین که در باب ایدئولوژی، ژنولوژی، فلسفه، جایگاه زنان، مبارزات دموکراسی‌خواهانه در خاورمیانه و… سخن می‌گوید، چند کلاس سواد دارد؟

اصولا ژنولوژی مدنظر پ.ک.ک و پژاک، چند درصد مشکلات خاورمیانه و کردها را حل کرده است؟ علم زن‌شناسی که به عنوان افتخار اوجالان تبلیغ می‌شود، در کدام دانشگاه تدریس می‌شود و کدام استاد معروف جامعه‌شناسی نیز مدعای اوجالان را تایید کرده است؟

در بخش دیگری از مصاحبه، وژین به ارتباط سازمانی پ.ک.ک با پژاک و رهبری اوجالان بر کل این ساختار اذعان می‌کند.

پژاک، مستقل نیست و زائده‌ای از پ.ک.ک و یک گروه تروریستی است. در واقع، سازمان مادر پژاک، یک گروه مسلح ترکیه‌ای است و پژاک، نمی‌تواند مدعی ایرانی بودن و دفاع از حقوق کُردهای ایران باشد.

وژین ضمن تاکید بر مساله آزادی کردستان، از سوی دیگر مدعی شده که مخالف دولت – ملت است. این تناقضات متعدد که ناشی از عمق اندک دانش تاریخی – سیاسی و بین‌المللی پژاک و سران آن است، نشان می‌دهد آزادی کردستان، مساله پژاک نیست. مساله، قدرت‌طلبی این گروه است که حتی مورد پذیرش سایر جریانات کردی نیز قرار نگرفته است.

بخش دیگری از مصاحبه، اعتراف به عضویت زینب جلالیان در پژاک است. جلالیان خود قربانی تروریسم و کودک‌سربازی در پژاک است.

وژین به عضویت جلالیان در یک فرقه مسلح اعتراف کرده است. این مصاحبه، برای مطرح کردن یکی از تربیت یافتگان اوجالان انجام شده است و او سخن تازه‌ای جز تکرار مکررات اوجالان نداشت.

البته از مجری بی‌بی‌سی نیز باید پرسید که چرا در مورد کودکان و زنان عضو پژاک، کودک‌سربازی در این گروه، اقدامات تروریستی پژاک و… سوال نمی‌پرسد؟ چرا در مورد اقدامات تروریستی و قتل مرم بی‌گناه سوال نپرسیده است؟

کلید واژه ها: پژاک پ.ک.ک ایران و کردستان گروه های تروریستی گروه های تروریستی کرد بی بی سی ایران و انگلیس


( ۴۶ )

نظر شما :

ایرانی ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۵:۱۷
چرا راجع به تجزیه طلبی پانترکیسم و تروریسم داعش و طالبان که در ماه های اخیر هم اقدامات انجام داده اند مطلب نمینویسید؟ تروریسم و تجزیه طلبی خوب و بد داریم پس!؟
علی ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۶:۲۳
وقتی اسم پژاک میاد میشه تروریست اما وقتی اسم برادر اون پ ک ک میاد میشه جنگجویان مسلح ! انچه را که برای خود نمی پسندین برای دیگران هم نپسندین .
Aysan Maral ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۷:۵۱
کاکا عبدالرحمن، الان کجا پنهان شدی؟ چطور با نام هایی مانند ناشناس، آبتین، حامد، ابراهیم قدیمی و ... کامنت نمی گذارید؟ وقتی صحبت از آذربایجان می شود شما به محض ارسال مقاله با یکی از آن نام ها نظر می گذارید، چطور الان چیزی نمی گویید؟ آیا آذربایجانی را دیده اید که سربازی رابکشد ؟ نه، اما قبرستان های آذربایجان مملو از آن سربازان جوانی است که توسط این گروه های تروریستی پژاک (دست نشانده پ.ک.ک)، دمکرات و کوموله کشته شدند. در ضمن، از رهبر پژاک که رهبرش عبدالله اوجالان بچه کش است، چه انتظار دیگری می توان داشت؟ کردها باید یاد بگیرند که چگونه عقاید خود را بیان کنند و برای آن به شیوه ای متمدنانه مبارزه کنند. دادن اسلحه به دست کسی که دارای تحصیلات ۵ کلاسه یا بدون تحصیل است، فقط برای کردها بدبختی ایجاد خواهد کرد. به همین دلیل است که در منطقه کردی عراق، شما دولتی دارید که فاسد است و بیشتر از اینکه به فکر کردها باشد، به فکر جیب خود است. زیرا گمراه کردن و سوء استفاده از افراد بی سواد آسان است. بنابراین، در نتیجه، هر چه زودتر کردها روش متمدنانه تعامل با دیگران را بیاموزند، برای همه بهتر خواهد بود.
جاسم ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۸:۵۵
مساله زنان ایرانی چه ربطی به زبان فارسی داشت؟
Aysan Maral ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ | ۲۲:۳۸
پان ترکیسم برخلاف گروه های تروریستی کرد تا کنون هیچ سربازی را نکشته است. به یک بی سواد اسلحه نمی دهند و از او نمی خواهند که برود سربازان بی گناه را بکشد.سیب و پرتقال را با هم مخلوط می کنید. آن ها دو چیز متفاوت اند. تا کنون چند سرباز توسط پان ترکیست ها کشته شده اند؟ نه حتی یک سرباز.
به ایرانی ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ | ۰۹:۲۶
به ایرانی که این نوشته اش نشان داده واقعا یک کرد تروریست تجزیه طلب هست شما تروریست های مسلح و تجزیه طلب که دستان به خون ملت ایران الوده است توسط سپاه معدوم خواهید شد. حتی عرب ها هم به شما اعتماد ندارند و تروریست می دانند حتی ترکیه هم با ایران در این مورد اتفاق نظر دارد در میان عرب ترک و فارس نمی توانید الت دست اسرائیل باشید
فرهاد ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۱
پانترکیسم آدم نکشته است؟ میلیونها ارمنی و کرد و علوی و یونانی را نسل کشی کرده اند پانترکها. در همین چند سال مگر بدون حمایت دولت ترکیه که یکی از اعضای ائتلاف آن پانترکها هستند اعضای داعش از فرودگاه های ترکیه و خاک ترکیه به راحتی سوریه رفتند و در ترکیه و توسط ارتش این کشور تجهیز و مداوا شدند و به آنها خانه هم دادند. چرا راه دور برویم. بسیاری از همان‌ها در حال حاضر یا در ترکیه و یا در مناطق تحت اشغال ترکیه به نام‌های دیگر مثل تحریر شام و ارتش به اصطلاح ملی سازماندهی شده اند و هزاران غیر نظامی علوی و کرد و ... را در شمال سوریه قتل عام کرده اند. همین حالا ارتش ترکیه به طور روزانه با تشویق پانترکها غیرنظامیان را در سوریه و عراق بمباران میکند. چه جنایاتی از این بالاتر داریم؟ ضمنا نام قارنا و قلاتان را هم مثل اینکه خیلی دوست دارید فراموش شود! ادعاهای پاتترکها واقعا مضحک و خنده دار است. تاریخ را که اصلا اسباب جعل قرار داده اند ولی رویدادهای معاصر و روزانه را هم با جاهلیت قبول ندارند و انتظار دارند بقیه هم خودشان را به جاهلیت بزنند‌. تروریستی تر از اقدامات پانترکها در قرن اخیر نداشته ایم و دولت ترکیه هم روزانه اقدامات تروریستی انجام می‌دهد. چون اسمش دولت است قرار نیست برای حمایت از داعش به آنها تخفیف داده شود.
فرهاد ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۴
هر وقت مغولهای مهاجر متمدن شدند بیایید حرف از تمدن بزنید.شما حتی صحبت کردن را هم بلد نیستید!! فقط میتوانید برچسب بزنید. البته گناهی هم ندارید. از بچگی اعکار نژادپرستانه و تروریست نژادی در مغز شما کرده اند.
ناشناس ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۲
به علی پانترکه که بازم گرد و خاک کرده با اسامی مختلف . به اربابت مریضت در آنکارا برسان که حق و حقوق چهل میلیون کرد ساکن آسیای صغیر که با حقه بازی نام قبیله اش را رویش گذاشته بدهد . تمام .
مهدی ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ | ۰۰:۴۸
درسته پانترکیسم تا کنون سربازی نکشته که البته از ناتوانیش بوده ، اما ریاکارانه و منافقانه با یاری رساندن به صهونیستها ضربات بمراتب سنگینتری به ایران وارد کرده است
کاربر ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ | ۰۶:۴۴
ببینید خود انگلیس ها میگذارند شین فن ،یا ایرلندی ها در بلفاست راحت اقدام نظامی کنند؟ یا حمل اسلحه کنند برخورد تاچر با بابی سانز ببینید. یا انفجار تروریستی لاکربی که چه ابعادی گرفت. یعنی خود انها مواضع سخت گیرانه تر از ایران دارند
ایرانی ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۳:۲۳
شما پانترکهای داعشی داعش و النصره را راه انداخته اید بعد شماها به بقیه می‌گویید تروریست!؟
کوروش ۰۳ مهر ۱۴۰۲ | ۱۸:۲۵
ایرلندی‌ها دیگر نیازی ندارند که در بلفاست اقدام نظامی کنند چون مجلس و دولت محلی دارند و اگر بخواهند می‌توانند مثل اسکاتلند همه پرسی استقلال بگذارند. البته این همه پرسی هم احتمالا رای نخواهد آورد چون بیشترین حقوق اجتماعی را در قالب بریتانیا دریافت می‌کنند.