حمایت‌ها از بایدن با کاهشی جدید به ۳۱ درصد رسید

۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | ۲۰:۰۰ کد : ۲۰۰۶۲۶۵ سرخط اخبار

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان داد، میزان تایید عملکرد شغلی رئیس جمهور آمریکا طی چند ماه گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، نظرسنجی جدید روزنامه دموین رجیستر- پایگاه مدیاکام آیووا نشان می‌دهد که تنها ۳۱ درصد از ساکنین ایالت آیووا عملکرد شغلی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را تایید می‌کنند؛ آماری که کمتر از پایین‌ترین میزان تایید عملکرد شغلی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در همین پایگاه که در دسامبر ۲۰۱۷ میلادی برابر با ۳۵ درصد بود، محسوب می‌شود.

در همین حال ۶ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که عملکرد بایدن را تایید نمی‌کنند.

این آمار نسبت به نتیجه نظرسنجی ماه ژوئن پایگاه آیووا یعنی هنگامی که ۴۳ درصد از شرکت‌کنندگان از عملکرد شغلی بایدن راضی و ۵۲ درصد از عملکرد وی ناراضی بودند، کاهش قابل توجهی داشته است.

"آن سلزر"، مامور نظرسنجی به روزنامه دموین رجیستر گفت: این نتیجه بدی برای جو بایدن است و در هرچیزی که در حال حاضر بایدن بر روی آن دست می گذارد، خود را نشان می‌دهد.

این نظرسنجی بین تاریخ ۱۲ تا ۱۵ سپتامبر انجام شد و در آن ۸۰۵ ‌تن از ساکنین ایالت آیووا شرکت داشتند. درصد خطای این نظرسنجی ۳.۵ درصد برآورد شده است.

در بین موضوعات مختلف، شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی پایین‌ترین امتیاز را به نحوه مدیریت بایدن در خروج آمریکا از افغانستان دادند اگرچه این موضوع شکاف و اختلافی را نیز در بین جمهوری خواهان و دموکرات‌ها به وجود آورده است. تنها ۲۲ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی نحوه مدیریت بایدن در خروج آمریکا از افغانستان را تایید کردند در حالی که ۶۹ درصد آن را تایید نکردند.

در بین دموکرات‌ها، ۶۱ درصد نحوه مدیریت بایدن در خروج آمریکا از افغانستان را تایید کردند در حالی که ۲۵ درصد این موضوع را تایید نکردند. در بین جمهوری‌خواهان ۹۴ درصد نحوه مدیریت بایدن در خروج از افغانستان را تایید نکردند. آمریکا به دنبال خروج از افغانستان صدها فردی را که پاسپورت آمریکایی دارند و هزاران تن از ساکنین دائمی و افغان‌هایی که متقاضی دریافت ویزای آمریکا بودند را در افغانستان جا گذاشت.

نظرسنجی‌های مختلف دیگری نیز کاهش محبوبیت بایدن به دنبال خروج از افغانستان را نشان داده‌اند از جمله نظرسنجی شبکه ای‌بی‌سی نیوز-روزنامه واشنگتن پست در اوایل ماه سپتامبر که نشان داد ۴۴ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی عملکرد شغلی بایدن را تایید می‌کنند در حالی که ۵۱ درصد تایید نمی‌کنند.

براساس گزارشات، میانگین نرخ تایید شغلی بایدن از زمان آغاز دوره ریاست جمهوری‌اش به شدت رو به کاهش است و عدم تایید عملکرد شغلی بایدن در ماه اوت افزایش داشته است.


نظر شما :