توضیحات سازمان هواپیمایی درباره انتشار فیلم پرواز هواپیمای ایلیوشین به عراق

۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۹:۵۸ کد : ۲۰۰۶۲۶۱ سرخط اخبار

سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرد که در فیلم منتشر شده در رسانه ها در خصوص هواپیمای ایلیوشین و جابه جایی زوار اربعین، پرواز صورت گرفته غیر تجاری بوده و مسافران آن مردم عادی نبوده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از  روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، نیروهای مسلح برای نیازهای پشتیبانی خود هواپیماهای متعددی دارند و پروازهای پشتیبانی به صورت مستمر برای جابجایی افراد و بار در قالب غیر تجاری کشور و ضرورتهای عملیاتی برقرار می کنند.

با توجه به جابجایی حجم قابل توجهی بار و نیروی انسانی برای ارائه خدمات در مراسم اربعین توسط دستگاههای مرتبط، توان پشتیبانی بخش نظامی کشور در خدمت این نیاز قرار داده شده و برخی امکانات و نیروهای مورد نیاز برای خدمات رسانی به زوار اربعین با مساعدت نیروهای نظامی جابجا می‌شوند.

طبق اطلاعات کسب شده توسط این سازمان، این پروازها غیر تجاری است، به این معنی که بلیت فروشی انجام نمی‌شود و مردم عادی با این هواپیماها جابجا نمی‌شوند، بلکه دستگاههای اجرایی بنا به ضرورت خود، نیروها و بارهای مورد نیاز را از این طریق به عراق اعزام می‌کنند.

البته این پروازها نیز تابع مقررات ایمنی نظامی است و تمامی افراد نیز از نظر مقررات ورود به کشور عراق موظف به رعایت دستورالعمل ‌ها از جمله دریافت ویزا، تزریق واکسن و تست منفی کرونا قبل از ورود به عراق هستند.


( ۱ )

نظر شما :

ابراهیم قدیمی ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | ۲۲:۵۲
امریکا با یک پرواز C-170 حدود بیش از هفتصد نفر را از فرودگاه گابل خآرج کرد۔روی کف هواپیما گوش تا گوش نشسته بودند۔نه صندای بود ونه هیچگونه رعایت ایمنی پرواز۔ وبه این حرکت خود افتخار هم میکرد۔عکس انرا همه دیدند۔۔کسی هم اعتراضی نکرد۔رعایت واکسیناسیون هم مطمئنا نکرده بودند۔۔ضرورت بود۔