قدردانی وزرای لبنانی از ایران برای ارسال «ونتیلاتور» و کیت‌های تشخیصی+تصاویر

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۴ کد : ۱۹۹۱۲۱۹ سرخط اخبار

وزرای بهداشت، خارجه و خدمات عمومی و حمل و نقل لبنان اقدام ایران در ارسال ونتیلاتور و کیت‌های تشخیص را نشان‌دهنده عمق محبت و دوستی میان دو کشور دانستند و از این اقدام ایران در برهه حساس کنونی قدردانی کردند.

قدردانی وزرای لبنانی از ایران برای ارسال «ونتیلاتور» و کیت‌های تشخیصی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هواپیمای ایرانی حامل دستگاه تنفس مصنوعی (Ventilators) و کیت تشخیص (PCR)  به علاوه وسایل حفاظت پزشکی روز دوشنبه با حضور «میشل نجار» وزیر خدمات عمومی و حمل و نقل، «ناصیف حتی» وزیر خارجه و «حمد حسن» وزیر بهداشت لبنان وادر فرودگاه بین‌المللی بیروت شد.

بر اساس گزارش وبگاه لبنانی «العهد»، حمد حسن بر اهمیت این هدیه تأکید کرد وگفت: پیامی که از جمهوری اسلامی ایران به ما رسیده پیام محبت و برداری و صداقت است، در وزارت بهداشت بسیار تلاش کردیم از طریق شرکای اروپایی و سازمان‌های بین‌المللی به این تجهیزات دست پیدا کنیم اما پس از زحمت زیاد چند روزی است که توانسته‌ایم (فقط) به تعدادی از این دستگاه‌ها دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: ایران در زمانی که خود با یک دست در حال مبارزه با این بیماری است و دست دیگرش را به نشانه بخشش و محبت دراز کرده است.

حمد حسن سپس تصریح کرد، این دستگاه‌های تنفس با همان کیفیت معادل اروپایی خود هستند و اهمیت آن در داشتن آنها در این زمان حساس است.

وی در ادامه از طرف دولت، ملت و تمام طیف‌های لبنان از ایران تشکر و قدردانی کرد و برای ایران سلامت و عافیت و پیشرفت در زمینه تکنولوژی علی‌رغم محاصره آرزو کرد.

وزیر خارجه لبنان هم گفت: مجددا قدردانی خود از جمهوری اسلامی ایران و ملت دوست ایران به خاطر این هدیه بسیار مهم که نشان دهنده صداقت و همکاری میان ماست، تکرار می‌کنم.

وزیر خدمات عمومی و حمل‌ونقل لبنان نیز اعلام کرد، هدیه ایران نشان دهنده محبت و برادری و انسانیت است، از جمهوری اسلامی و دولت لبنان قددرانی و تشکر می‌شود.

نجار در ادامه برای جمهوری اسلامی ایران پیشرفت و شکوفایی و برای تمام جهان آرزوی غلبه بر ویروس کرونا آرزو کرد.

«محمد جلال فیروزنیا» سفیر ایران در لبنان هم گفت: این هدیه، ابتکاری انسانی در چارچوب روابط میان دو ملت برادر است. این دستگاه‌ها، تجهیزات مهمی در مقابله با کرونا و حفاظت از مردم در مقابل این بیماری است که در برخی کارخانه‌ها شروع به ساخت آن کرده‌ایم. مدتی قبل ایران دستگاه تنفش تولید کرد و اکنون به مرحله صادرات آن به خارج رسیده‌ایم.

فیروزنیا افزود، این کمک‌ها دلالت‌های متعددی دارد که مهمترین آنها ایستادن دولت و ملت ایران در کنار دولت و ملت لبنان در مقابله با کروناست و ایران آمادگی خود برای تقویت روابط و همکاری میان دو کشور در تمام زمینه‌های بهداشتی را اعلام می‌کند.

13990216000126_Test_NewPhotoFree.jpg

 

وبگاه العهد در ادامه کمک‌های اهدایی ایران را تشریح کرد و در اشاره به تحریم‌هایی بین‌المللی علیه ایران نوشت، این هواپیما بار خود را تخلیه خواهد کرد و بدون اینکه امکان سوخت زدن داشته باشد، لبنان را ترک می‌کند.

13990216000296_Test_NewPhotoFree.jpg

 

کلید واژه ها: ایران و لبنان ویروس کرونا


( ۲ )

نظر شما :