مخالفت آمریکا با معافیت فرانسه از تحریم‌های ایران

۲۳ تیر ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۳ کد : ۱۹۷۷۸۰۰ سرخط اخبار

بخش‌هایی که پاریس به دنبال کسب معافیت تحریمی بوده است شامل بخش‌های انرژی، بانکداری، داروسازی و خودروسازی می‌شود. پیشتر با اندک بودن شانس معافیت از تحریم‌ها، غول انرژی توتال از مشارکت در پروژه‌های نفت و گاز ایران انصراف داد و خودروسازی پژو-سیتروئن هم اعلام کرد که خط تولید مشترک خود در ایران را متوقف می‌کند.

وزیر دارایی فرانسه در مصاحبه با نشریه لو فیگارو گفته است که آمریکا با درخواست پاریس برای معافیت شرکت‌های فعال این کشور در ایران از تحریم‌ها مخالفت کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، بخش‌هایی که پاریس به دنبال کسب معافیت تحریمی بوده است شامل بخش‌های انرژی، بانکداری، داروسازی و خودروسازی می‌شود. پیشتر با اندک بودن شانس معافیت از تحریم‌ها، غول انرژی توتال از مشارکت در پروژه‌های نفت و گاز ایران انصراف داد و خودروسازی پژو-سیتروئن هم اعلام کرد که خط تولید مشترک خود در ایران را متوقف می‌کند.

برونو لو مر گفت: به تازگی پاسخی از جانب استیون منوچین- وزیر خزانه‌داری آمریکا دریافت کردیم که منفی است. لو مر تاکید کرده که اروپا باید هرچه سریع‌تر وارد عمل شود و از استقلال اقتصادی خود مراقبت کند. لو مر افزوده است که اروپا باید ابزارهایی برای خود فراهم کند تا بتواند از خود در برابر تحریم‌های فرامرزی محافظت کند.

همچنین شرکت بیمه‌ای "اسکور" روز گذشته اعلام کرده که به دلیل بازگشت تحریم‌های آمریکا، بسیاری از امور بیمه‌ای مرتبط با حمل کالا و کشتیرانی غیرممکن خواهد شد.

واشنگتن در ماه می سال جاری اعلام کرد از برجام خارج می‌شود و تحریم‌های اقتصادی علیه تهران را مجددا اعمال خواهد کرد. دولت ترامپ امیدوار است با این تحریم‌ها ایران را به میز مذاکره برگرداند تا به توافق جامع‌تری با این کشور برسد. 

کلید واژه ها: بازگشت تحریم ها فرانسه


نظر شما :