استاد تحریم‌های آمریکا استعفا کرد

۳۰ دی ۱۳۹۶ | ۱۸:۳۰ کد : ۱۹۷۴۴۹۵ سرخط اخبار

یکی از با تجربه ترین مذاکره کنندگان وزارت خارجه آمریکا هم استعفا داد و به چرخه کناره گیری نیروهای باسابقه از این نهاد دیپلماتیک آمریکا پیوست.

به گزارش ایسنا، منابع مطلع به فارن پالیسی گفتند "جاشوآ بلک"، کارشناس ارشد حوزه تحریم ها و مقابله با تروریسم در سازمان ملل متحد به دلیل سرخوردگی از دولت ترامپ کناره گیری کرد.

این نشریه گزارش داد، جاشوآ بلک با رویکرد این دولت در قبال شماری از توافق های چند جانبه و نهادها مخالف بود. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا واشنگتن را از توافق تغییرات آب و هوایی ۲۰۱۵ خارج کرد و از حمایت از تواف هسته ای ایران دست کشیده است.

فارن پالیسی گزارش داد، بلک از اینکه دولت آمریکا به سادگی در حال صرف نظر از توافق هسته ای تاریخی ای است که او شخصا در شکل گیری آن نقش داشته، ناراضی است.

هیات آمریکا در سازمان ملل متحد درباره گزارش فالن پالسی و دلایل استعفای جاشوآ بلک اظهارنظری نکرده است. براساس گزارش اخیر نشریه مک کلاچی، ۶۰ درصد از دیپلمات های عالی رتبه آمریکایی از وزارت خارجه آمریکا کنار رفتند و شمار افرادی که قصد اضافه شدن به سرویس خارجی را دارند، کاسته شده است.

سفیر آمریکا در پاناما هم هفته پیش استعفا داد. خروج نیروهای کارآمد در شرایطی رخ می دهد که آمریکا با مسائل جهانی متعددی روبروست. تنش ها با کره شمالی و ایران همچنان بالاست و تصمیم دونالد ترامپ برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی یک سری ناآرامی در خاورمیانه به وجود آورده است.


نظر شما :