داعش مسئولیت حمله بروکسل را بر عهده گرفت

۰۵ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۸:۲۴ کد : ۱۹۷۱۱۸۸ سرخط اخبار

شبه نظامیان داعش مسئولیت حمله به سربازان در بروکسل را پذیرفتند. سربازانی که در حال گشت زنی بودند از سوی مهاجمی ۳۰ ساله هدف حمله با چاقو قرار گرفتند که در نتیجه آن یک تن زخمی و فرد مهاجم هم کشته شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، چند دقیقه پس از حمله بروکسل حمله مشابه دیگری در نزدیکی کاخ باکینگهام در لندن رخ داد که در آن یک مرد با چاقو به دو افسر پلیس حمله کرد. مهاجم حمله لندن که فردی ۲۶ ساله بود، بازداشت شد.

این دو حمله در شرایطی انجام شد که اروپا در پی یک سری حملات مرگبار در دو سال گذشته در حالت آماده باش به سر می برد؛ حملاتی که اکثر شبه نظامیان مسئولیت آن را بر عهده می گیرند. در همین حال حضور سربازهای بلژیکی در خیابان های پایتخت در پی حمله تروریستی ماه مارس به صحنه ای عادی برای مردم این شهر تبدیل شده است.

حضور تعداد بالای سربازان در خیابان های بروکسل بخشی از عملیات امنیتی گسترده ای است که در پی حمله تروریستی ماه مارس ۲۰۱۶ و کشته شدن ۳۲ تن در آن برای مطمئن کردن افکار عمومی از امنیت در شهر پیش گرفته شده است.

سایت تبلیغاتی شبه نظامیان داعشی موسوم به "اعماق" گزارش داد: «عامل عملیات بروکسل یکی از سربازان "دولت اسلامی" است.»

شهردار بروکسل اعلام کردد، حمله مذکور به دست یک مهاجر بلژیکی سومالی تبار انجام شد. پلیس بروکسل بعدا به منزل مهاجم این حمله یورش برد. در بیانیه دادستانی بلژیک آمده است، مهاجم ابتدا زخمی شده بود اما بعد از انتقال به بیمارستان به دلیل شدت جراحات جان داد. این فرد سال ۲۰۰۴ وارد بلژیک شده بود و ۲۰۱۵ تابعیت بلژیک را گرفت. این فرد پیشتر سابقه فعالیت های مرتبط با ترور نداشت.

کلید واژه ها: بروکسل مهاجم


نظر شما :