لاریجانی: پاکستان نقش مهمی در آرامش منطقه دارد

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۲۲:۵۵ کد : ۱۹۶۸۵۲۷ سرخط اخبار

رئیس مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد رئیس مجلس ملی پاکستان برای نقش آفرینی این کشور جهت ایجاد آرامش و ثبات امنیت در منطقه استقبال کرد و گفت: گفت وگوهای خوبی در خصوص سازوکارهای برقراری امنیت منطقه ای با طرف پاکستانی داشتم.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی پس از دیدار با سردار ایاز صادق، رییس مجلس ملی پاکستان در جمع خبرنگاران گفت: هر دو کشور معتقدیم در شرایط فعلی باید روابط به هم تنیده داشته باشیم تا انرژی مشترکی جهت حل و فصل مسایل منطقه در حوزه های امنیت منطقه ای، تروریسم و تبادلات اقتصادب به وجود آید.

وی از پیگیری موارد مورد توافق دو کشور توسط مسئولان اجرایی ایران و پاکستان خبر داد و افزود: با توجه به مسایل حساس تروریستی، ایران و پاکستان به عنوان کشورهای مهم و تأثیرگذار نقش بسیار مهمی در ایجاد آرامش منطقه ای دارند که در این نشست در خصوص سازوکارهای امنیت منطقه ای با یکدیگر گفت وگو کردیم.

لاریجانی ادامه داد: پاکستان کشوری دوست و برادر است و نقش مهمی در آرامش منطقه دارد و سفر رییس مجلس ملی پاکستان در این مقطع حساس نیز بر روی این مساله تاثیرگذار است.

وی با اشاره به نتایج مذاکراتش با همتای پاکستانی اش، گفت: در این نشست در خصوص مجامع منطقه ای و بین المللی و دیدگاه های مشترک برای حل و فصل مسائل منطقه در حوزه های تروریسم، اقتصاد و امنیت منطقه تبادل نظر کردیم. مذاکرات بسیار سازنده و در ابعاد مختلف انجام شد. مقدار زیادی از بحث ها نیز در خصوص گسترش روابط اقتصادی بین دو کشور بود. برای ارتقای سطح روابط تجاری بین ایران و پاکستان به سطح پنج میلیارد دلار با یکدیگر گفت وگو کردیم اما احتیاج است سازوکارهای اجرایی این موضوع توسط مسئولان اجرایی دو کشور فراهم شود.

رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: البته برخی از گام ها برای توسعه اقتصادی ایران و پاکستان برداشته شده است و قرار شد در ادامه، مسیر هموارتر شود.

کلید واژه ها: ایران و پاکستان


نظر شما :