افشاگری ویکی لیکس از معامله کلینتون با پادشاه مراکش

۰۳ آبان ۱۳۹۵ | ۲۰:۲۸ کد : ۱۹۶۴۱۰۱ سرخط اخبار

پس از آن که یک ایمیل افشا شده از سوی وبسایت ویکی لیکس از زد و بند هیلاری کلینتون با پادشاه مراکش به منظور میزبانی این کشور از یک کنفرانس بنیاد متعلق به خاندان کلینتون و اختلاف او با دستیارانش بر سر این کنفرانس خبر داد، وی از اظهار نظر درباره این ایمیل خودداری کرده و تنها گفت: ما باید فقط نگران تلاشهای روسها علیه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باشیم.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، هیلاری کلینتون، کاندیدای ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا در یک پرسش و پاسخ با خبرنگاران در داخل هواپیمایش با پرسشی درباره یکی از ایمیل های افشا شده خود روبرو شد. در این ایمیل عنوان شده که یک دستیار کلینتون به نام هما عابدین تصمیم وی برای معامله با پادشاه مراکش به منظور میزبانی این کشور از کنفرانس "ابتکار عمل جهانی کلینتون" را "شلوغ کاری که خودش درست کرده" خوانده است.

کلینتون در این خصوص گفت: من هیچ حرفی درباره ویکی لیکس ندارم به جز این که فکر می کنم ما باید همگی نگران کارهایی که روسها می خواهند علیه انتخابات ما انجام دهند باشیم. آنها خیلی صریح  از ویکی لیکس به عنوان ابزاری برای تاثیر گذاری بر نتیجه انتخابات در آمریکا استفاده می کنند.

یک سری ایمیلهای هک شده از اختلاف هیلاری کلینتون با دستیارانش بر سر تمایل وی برای برگزاری کنفرانس "ابتکار عمل جهانی کلینتون" در مراکش خبر داده اند. بر این اساس پادشاه مراکش به هیلاری کلینتون گفته بود که ۱۲ میلیون دلار را برای برگزاری این کنفرانس اختصاص می دهد با این شرط که خود وی در این کنفرانس شرکت کند.

اما براساس ایمیل های عابدین در نهایت کلینتون تصمیم گرفت در این کنفرانس شرکت نکند و اسناد بنیاد کلینتون هم نشانی از دریافت این پول از سوی دولت مراکش ندارد.

کلید واژه ها: ایمیل مراکش هیلاری کلینتون


نظر شما :