انتقاد شدید مسعود بارزانی از کردهای ترکیه

۰۶ مرداد ۱۳۹۴ | ۰۶:۲۳ کد : ۱۹۵۰۵۱۶ سرخط اخبار
رئیس اقلیم کردستان عراق با انتقاد شدید از پ .ک .ک گفت: «دولت ترکیه اقدامات مثبتی اتخاذ کرد و رویکرد مثبتی برای حل مسالمت آمیز در پیش گرفت اما برخی از اعضای پ .ک .ک از این فرصت ها استفاده نکردند».

به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس اقلیم کردستان عراق ضمن انتقاد شدید از پ ک ک، این گروه را به خاطر عدم استفاده از فرصتها، مقصر حملات اخیر ارتش ترکیه به مواضع پ ک ک خواند.

در حالی که حملات ارتش ترکیه از چند روز قبل به مواضع پ ک ک ادامه دارد، رئیس اقلیم کردستان عراق این گروه را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش روزنامه «دیلی صباح»، ، مسئود بارزانی گفت: «دولت ترکیه اقدامات مثبتی اتخاذ کرد و رویکرد مثبتی برای حل مسالمت آمیز در پیش گرفت اما ما شاهد بوده ایم برخی طرفها(در گروه پ ک ک) از این موضوع مغرور شده و از فرصتها استفاده نکردند».

رئیس اقلیم کردستان عراق با بیان اینکه اختلافات و مسائل را نمی توان با اقدامات تحریک آمیز، شعار، جنگ و خشونت حل کرد، بر لزوم حل اختلافات از راه مذاکره و گفتگو تاکید کرد
بارزانی با اشاره به نقض شدن آتش بس پ ک ک و ترکیه افزود: «صلح یک فرایند طولانی مدت است و زمان طولانی برای آن نیاز است. اکنون شاهد جنگهای زیادی در منطقه هستیم و نیازی به جنگهای جدید وجود ندارد».

این اظهارات در حالی مطرح شده که اخیرا نخست وزیر ترکیه در تماس تلفنی با رئیس اقلیم کردستان عراق با وی درباره حملات آنکارا به پ ک ک با وی گفتگو داشت.

کلید واژه ها: اقلیم کردستان رئیس اقلیم کردستان رئیس اقلیم کردستان عراق پ ک ک رئیس اقلیم


نظر شما :