در حمله احتمالی ایران، تل‌آویو شهر سوخته می‌شود

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۲ کد : ۱۹۴۷۷۶۸ سرخط اخبار
یک کارشناس موساد و ارتش رژیم صهیونیستی در برآوردی اذعان کرد در حمله احتمالی ایران به تل آ ویو هزاران نفر به هلاکت رسیده و تخریب های فراوانی به همراه خواهد داشت.

به گزارش فارس، یک روزنامه صهیونیستی به نقل از یکی از کارشناسان هسته ای اسرائیل اذعان داشت که ایران قادر است با حمله هسته ای تل آویو را به «شهری سوخته» مبدل کند.

به گزارش وبگاه اسرائیلی«عروتص شواع» دکتر «ماتی اوفک» افسر ارشد اطلاعاتی ارتش اسرائیل و موساد در این باره با ارائه جزییاتی از نمونه ای حمله هسته ای و الکترو مغناطیسی ایران اظهار داشت که چنین حمله ای غیرمترقبه بوده در صورت وقوع در بعد اظهر و در آزاد راه «ایالون» که هزاران دستگاه خودرو در آن منطقه وجود دارند، موجب مرگ هزاران نفر خواهد شد.

دکتر افک که هفته گذشته در نشست ویژه ای در تل آویو در زمینه بررسی نحوه نبردهای آتی  سخنرانی می کرد،گفت در بررسی های جدید آمریکا که تاکنون رسانه های نشده نشان می دهند 20 کیلو تن مواد هسته ای به فوریت 75 هزار نفر را خواهد کشت. 2 بمب هسته ای نیز با 15 کیلو تن مواد منفجره قادر است 115000 هزار نفر را بکشد.

بر اساس برآوردهای صورت گرفته هم اینک بمب هسته ای به کابوس اسرائیل در سال های اخیر مبدل شده است. همچنین علاوه بر تخریب تل آویو در اثر حمله هسته ای، بخش های بسیاری از این شهر در حمله هسته ای خواهند سوخت زیرا گازهای موجود در باک خودروها آتش خواهند گرفت. همچنین ساختمان های بلند شهر نیز سقوط کرده و عابرین خیابان ها به شکل وحشتناکی مجروح خواهند شد.

این کارشناس اطلاعاتی موساد در ادامه گفت:« ضربات ناشی از حملات الکترو مغناطیسی یا  "EMP" سامانه های دفاعی و رایانه ها تا شعاع 30 کیلومتری را نابود خواهند کرد. این که گفته می شود ارتش اسرائیل قادر به دفاع از بخش های الکترونیکی خود در برابر حملات الکترو مغناطیس هستند باید گفت که انفجارهای ناشی از بمب های الکترو مغناطیسی با از کار انداختن سامانه های ارتباطی،تلفن های همراه و خطوط ثابت تلفن کاملا سامانه ارتباطی اسرائیل را نابود خواهند کرد.»

افک در خاتمه گفت که ایران توانایی چنین حملاتی علیه اسرائیل را دارد اما تنها 2 مورد است که مانع از انجام آن شده است . یکی تحریم های غرب و دیگری ترس از حملات ثانویه اسرائیل است که آن نیز باعث کشته شدن میلیون ها ایرانی می شود.

اما در همین زمینه یک وبگاه آمریکایی نیز با هشدار به سبک سری آنانی که قصد حمله به ایران را دارند، نوشت:ایران بسیار بزرگ است، پیش از هر اقدامی به عواقب آن فکر کنید.

وبگاه تحلیلی «سایکالجی تودی» در تحلیلی به قلم دکتر «جفرسون ام فیش» در زمینه «عواقب هرگونه سبک سری برخی کشورهای منطقه یا دیگران در تعرض به ایران» نوشت: اگر تلاش در مذاکرات هسته ای جهت حصول توافق با ایران به شکست بیانجامد، رویارویی بین طرفین پیش بینی می شود اما بهتر است قبل از هرگونه تصور در مسیر در افتادن در جنگ با این کشور به وسعت ایران نظر شود. ایران جمعیتی حدود 77.2 میلیون نفر دارد که بیش از 2 برابر جمعیت عراقی است که ما اخیرا در نبرد با این کشور بودیم.

نویسنده در ادامه با قیاس جمعیت ایران با دیگر کشورها نوشت:ایران حتی از انگلیس با 64.1 و فرانسه 66.6 میلیون نفر جمعیت بیشتری دارد و از این لحاظ با آلمان که 80 میلیون نفر جمعیت دارد برابری می کند. ایران همانند عراق و برخلاف کشورهای اروپایی نزدیک خط استوا است و  1٬648٬195کیلومتر مربع وسعت داردکه این خود 4 برابر وسعت عراق می باشد. با توجه به قیاس این کشور باید گفت ایران به تنهایی برابر با 3 کشور انگلیس، فرانسه و آلمان بوده و حتی می توان گفت که بزرگتر نیز می باشد.

این وبگاه تحلیلی در خاتمه نوشت: هزینه مالی و جانی هرگونه نبرد علیه ایران حداقل چندین برابر نبرد علیه عراق خواهد بود.

کلید واژه ها: حمله هسته ای


نظر شما :